Yılbaşında Sevdiklerinize Yapabileceğiniz 6 Basit Tasarımlı Hediye

Bu yılbaşında sevdiklerinize hediye vermek istiyor ve bu hediyeleri kendiniz yapmak istiyorsanız, tam size göre tasarım objelerden oluşan şahane fikirler hazırladık!

Yaparken hem keyif alacağınız hem de sizden birer anı niteliğinde kalacak el yapımı ‘’kendin yap’’ hediye fikirlerimiz şöyle:

1.Işıklı Kavanoz Tasarımı

Malzemeler

1 demet kurutulmuş bitki

1 adet cam kavanoz

Pilli led lamba (1 metre)

Evde bulundurduğunuz bir cam kavanozun içine kurutulmuş bir demet çiçeği yerleştirin. Aldığınız pilli led lamba ile çiçeğinizin etrafını sardıktan sonra kavanoza yerleştirin.

Böylece masalarda kullanabilecek romantik ve retro aydınlatma objesi yaratıp sevdiklerinize bu yılbaşında tatlı bir anı bırakabilirsiniz.

ptr

2.Renkli Dallar

Malzemeler

1 adet vazo

10-15 adet dal

Seçeceğiniz renge göre ahşap boyası

Renkli ve rustik görünümlü bir hediye yapmak istiyorsanız, toplayacağınız dalları seçeceğiniz renkteki bir ahşap boyası ile boyayarak şık bir vazoya yerleştirebilirsiniz.

Boyadığınız dalların üstüne tercihe göre sıkacağınız oda parfümleri ile bu yılbaşında unutulmayacak bir hediye elde edebilirsiniz. 🙂

ptr

3.Kitap Saksı

Her özel günün olmazsa olmazlarından biri olan bitkiler, bu yılbaşında evinizde kolayca yapıp hediye edebileceğiniz tasarım saksılar olarak karşımıza çıkıyor. Nasıl mı?

Malzemeler

1 adet kalın ciltli kitap

1 adet kaktüs veya sukulent (isteğe bağlı)

1 adet büyük falçata bıçağı

Toprak

İkinci el kitapçılardan bulabileceğiniz kalın ciltli kitabın sayfalarını kenarlarında pay bırakarak falçata bıçağı ile oyun. Oyduğunuz çukur kısma toprağı ve çiçeği yerleştirin. Diğer çiçeklere göre bakımı zahmet istemeyen bir çiçek olan kaktüsü yerleştirmenizi öneriyoruz.

kitapsaksi2_1

4.Kitap Lamba Tasarımı

Evlerimizin vazgeçilmez dekorasyon malzemelerinden olan aydınlatmalar, bu yılbaşında sevdiklerinize armağan edebileceğiniz ilginç tasarım obje niteliğindeki önerilerimiz arasında.

Malzemeler

1 adet kalın ciltli kitap

1 adet rustik lamba

1 adet duy

1 adet açma-kapama anahtarı

Aldığınız kalın ciltli kitabın içini boşaltarak, kapağa duy kadar genişlikte bir delik açın. Kitabın üzerine monte edeceğiniz ampul ve anahtarın genişliğinde bir delik daha açarak kapağa monte edin. Anahtarı ve ampulü kapağa monte ettikten sonra, prizden gelen kabloyu anahtardan geçirip duya bağlayın.

Hazırladığınız kitap görünümlü aydınlatma tasarımı ister kitap okurken masa lambası olarak, ister dekoratif amaçlı kullanılarak evlerde özel bir görünüm elde edilebilir.

IMG-20181212-WA0021

5.Keçeden Bardak Tutacağı

Bu kış sevdiklerinizle minik anılar biriktirmek istiyorsanız, kış mevsiminde en çok kullanılan bardak tutacaklarını hediye edebilirsiniz.

Malzemeler

Seçeceğiniz renkte keçe kumaşı

Makas

Yapıştırıcı

Keçe kumaşınızı bardağınızı saracak uzunlukta kestikten sonra yapıştırıcı ile yapıştırın. Daha renkli ve dekoratif hâle getirmek için üzerini hasır iple bağlayıp, seçeceğiniz konsepte göre tarçın ve artan kese malzemenizden elde edebileceğiniz şekiller yapıştırabilirsiniz.

shutterstock_185272946

6.Bambu Çerçeve

Nostaljik görünümlü bir hediye vermek istiyorsanız, bambu malzemesinden yapılan ve içine en güzel anlarınızı yerleştirebileceğiniz çerçeve yapımının malzemelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Malzemeler

Seçeceğiniz uzunluklarda 4 adet bambu çubuk

Makas

Hasır ip

Döşeme zımbası

Çerçeve boyutunda mukavva karton veya kumaş

Bambu çubuklarınızı bir çerçeve oluşturacak şekilde kenarlarından zımbalayın. Zımbaladığınız kenarları hasır ip ile bağlayıp ardından silikonla sağlamlaştırın. Çerçeve boyutundaki mukavva ya da kumaşınızı çerçevenizin arkasına zımbalayın. Çerçevenizin arkasına hasır ipinizi duvara monte edecek şekilde bağlayın.,

shutterstock_187961378

Bu yazımızda, 2019 yılı için “kendin yap” tasarım hediye seçeneklerini sizler için bir araya getirdik. Sevdiklerinizi mutlu edebileceğiniz daha fazla hediye alternatiflerini görmek ve Aydem Kart’ın birbirinden eşsiz fırsatlarını yakalayabilmek için  http://aydemkart.com/Kampanyalar  sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle. 🙂

Yılbaşını anlamlı kılan bu özel hediyeleri vermeden önce, birbirinden ilginç yılbaşı geleneklerine de göz atmak ister misiniz? 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)