Yeni Yıla Evde Girecekler İçin Yılbaşı Temalı 10 Film

Yılbaşı gecesi ne izlesek?” diyenlerin sesine derman olduk ve sizleri 2020’ye noel konseptiyle sokacak film listemiz için hemen kolları sıvadık.

Geri sayıma geçmeden önce arkadaşlarınızla ya da ailenizle izleyeceğiniz film listemizde geçmiş yıllara ait noel konseptli birçok film bulunuyor.

O zaman hazırsanız 2020’ye 1 hafta kala hazırladığımız film listemize şöyle bir göz atalım.


🎥 Grinç- 2000

Dr. Seuss tarafından yazılıp 1957 yılında yayınlanan çocuk kitabı Grinç, 2000 yılında başrolü Jim Carrey’nin seslendirdiği karakterle beyaz perdede yerini almıştı.

O yıllardan bu yıllara klasikleşmiş olan Grinç, Jim Carrey’in müthiş performansıyla hepimizi etkisi altına alabilmiş sıra dışı bir yapım.

Dr. Seuss’un efsaneleşen bu karakteri, 2018 yılında tekrar beyaz perdeye uyarlanarak sevenleriyle buluşma fırsatını elde etmişti. İzleyiciye kahkaha garantisi veren Grinç’i bu yılbaşı gecesi ekran başında izlerken geçmişe dönüp nostalji yapmamak için hiçbir nedeniniz kalmayacak.

🎥 Yılbaşı Gecesinin Anlamını Arayanlara: Yeni Yıl- 2004

New York’ta beş arkadaşın yılbaşında yaşadıkları ilginç olayları aktaran film Noel’in anlamını keşfetmemize yardımcı olurken, Penelope Cruz’un muhteşem performansıyla da yılbaşı gecesi izlenebilecek filmler arasında yer alıyor.

Hayatının en unutulmaz yılbaşı gecesinin aslında onun için ne ifade ettiğini anlatan filmi 2020’ye girmeden önce mutlaka deneyimlemenizi öneririz.

🎥 Kutup Ekspresi – 2004

Noel Baba’ya inanmayanlar aramızdaysa sıkı durun, birazdan aktaracağımız bu filmle tüm düşünceleriniz yerle bir olacak!

Yaşadığı noellerden sonra Noel Baba’ya hiçbir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, tuhaf bir trene atlar ve bilmediği yollara düşer.  Trenin içinde birçok mucizeyi yaşayacak olan kahramanımız aslında Noel Baba’nın yaşadığı Kuzey Kutbu’na doğru yol alır.

İnsanı ister istemez hikâyesine ortak eden bu muhteşem animasyonu hemen Netflix’te aratıp yılbaşı gecesi izlemek için listenize ekleyebilirsiniz.

🎥Yılbaşı Gecesi Animasyon Sağanağı: Noel Gecesi Kâbusu – 1993

Usta yönetmen Tim Burton’ın efsaneleşen filmi Noel Gecesi Kâbusu, 1993 yılında gösterime girdiği andan itibaren afişleriyle hepimizin evinin duvarlarını sarmıştı.

Halloween kentinin Balkabağı Kralı olmaktan usanan Jack, heyecan verici maceraların peşine düşer. Bu arayışın sonunda Christmas Kentini keşfeden Jack, burada tüm dünyaya oyuncak dağıtan Noel Baba’nın görevini üstlenir.

Yılbaşında sıra dışı bir hikâyeye ortak olmak isteyenler hemen dvd oynatıcısını açıp bu filmi izleyebilirler.

🎥 34. Caddedeki Mucize – 1947

Yılbaşının müthiş konseptini hissedebilecek dokunaklı bir film arıyorsanız size “34. Caddedeki Mucize”den başka önerilebileceğimiz bir film neredeyse yok. 

Fantastik komedi filminin atası olan bu sıradışı yapım, Kris isimli bir adamın bir etkinlikte Noel Baba kostümünü giymesiyle başlıyor.

Kris, Noel Baba olmayı o kadar çok seviyor ki bir süre sonra Noel Baba olduğuna inanmaya başlıyor.

İmkânsız diye bir şeyin olmadığını bizlere yılbaşı gecesi tekrar hatırlatan filmin başrolünde ise Hollwood’un unutulmaz yüzü Natalie Wood’un 9 yaşındaki hâli yer alıyor.

🎥Evde Tek Başına – 1990

Yılbaşı gecesi ile ilgili metaforları konuşan herkesin yolunun, elbet bu film ile kesişeceğini düşünerek listeye aldığımız bu yapımı hep birlikte izlemeye ne dersiniz?

Yılbaşı gecesi de dâhil olmak üzere neredeyse tüm noel haftasında hemen hemen her kanalda oynayan bu yapım bizce her sene tecrübe edilecek türden.

İzlemeyenler aramızdaysa hemen burayı terk etsin!

Filmi anlatarak işin büyüsünü bozmayıp Kevin McCallister’in yılbaşı gecesine sığdırdığı bu sıra dışı ve bir o kadar da eğlenceli yapımı tekrar deneyimlemenizi öneririz.

🎥Yılbaşı Gecesi – 2011

Yeni yıl arifesine günler kala hazırladığımız film listemize, günümüze çok yakın bir tarihte yapılmış bu muhteşem yapımı koymasak haksızlık ederdik.

Sevgi, umut ve fedakârlık duyguları ile hayata ikinci bir şans vermek ve yeni başlangıçlara evet diyebilmek için bize bir hikâye anlatan Yılbaşı Gecesi, New York’ta yaşayan yalnız insanların noel gecesinde hayatlarının nasıl kesiştiğini konu alıyor.

İnsanı içtenlikle içine çeken bu yapımı yılbaşı gecesi sevdiklerinizle izleyerek mükemmel kadrosuna da şahitlik edebilirsiniz.

🎥Kiss Kiss Bang Bang -2005

İçinde aksiyon, komedi ve suç unsurlarını barındıran Kiss Kiss Bang Bang, izledikten sonra “bir yılbaşı gecesinde daha ne olsun isterim ki?” dedirtecek cinsten bir yapım.

Noel zamanı Los Angeles’ta geçen bu filmi izlerken zamanı unutmanın yanında Michelle Monaghan’ı Noel anne kıyafetiyle görmeye de hazır olun deriz.

🎥Eğlenceler Oteli – 1954

Müzikal tarzında bir yılbaşı filmi izlemek istiyorsanız “Eğlenceler Oteli” bunun için biçilmiş bir kaftan.

2. Dünya Savaşı’nda bir noel şovunda geçen bu yapımda, müziğin ve dansın dünyasında oradan oraya savrulurken bu filmi yılbaşı gecesi deneyimlemek ayrı bir keyif olacak. 🙂

🎥Elf – 2003

Yılbaşı gecesi kahkahalara boğulmak istiyorsanız “Elf” mükemmel bir tercih!

Kuzey Kutbu’nda bir elf olarak büyüyen Buddy, yıllar geçtikte aslında bir insan olduğunun farkına varır. Gerçeğin ve babasının peşine düşen Buddy, soluğu New York’ta alır ve kendi dünyasına benzemeyen bu dünya ona bir baba, bir anne ve bir kardeş kazandırır. Buddy‘nin burada en çok şaşırdığı olay ise insanların Noel’e olan inançlarının zayıf olmasıdır.

Keyifli bir fantastik yapım izlemek isteyenleri bu sağanağa bırakıp film listemizi burada sonlandırıyoruz.

2019’un vedasını evde yapacaklar için hazırladığımız yılbaşı temalı film listemizle keyifli vakitler geçireceğinizi umuyor, 2020 yılına girerken tüm dünyanın rotayı sevgiye çevirmesini temenni edip dağılıyoruz. 🙂

Bonus: Yılbaşında bazı ülkelerin gelenekselleşmiş ilginç alışkanlıklarını merak edenler! Hemen buraya tıklayıp sizler için hazırladığımız içeriğe ulaşabilirler. 🙂

Mutlu seneler!

Yorum yapmak ister misin? :)