Burç Yorumları: Vedic Astroloji İle 2020 Yılı Genel Değerlendirme

Yılın ilk ayına “merhaba” derken, burç yorumlarınızı Vedic Astrolog Kayhan Ergezen’in aktardığı içeriğimize göz atmaya ne dersiniz?

Burç analizlerine geçmeden önce sizlere 2020 yılında hayatlarımızı tetikleyecek durumlardan kısaca bahsedelim.

“Ruhsal arayış” ve “Sorumluluk”

Jüpiter, 2020 yılına girerken Yay burçlarında Ketu ile birleşerek bizi kendi içimizdeki ruhsallığı aramaya ve hayat amacımızı sorgulatmaya yönlendirecek.

1 temmuz ve 20 kasım arasında Jüpiter’in yay burçlarında yapacağı yolculuk ile manevi taraflarımızın güçlendiği bir süreç yaşanacak. 

Dikkat!

Bu süreçte maddi hırslar peşinde yoğunlaşanlar içsel bir boşluk içine düşecekler. Elde edilen maddi başarının çok tatmin etmediği bir yıl yaşayacağız.

Satürn ise 23 Ocak 2020’de oğlak burçlarına geçecek ve 10 Mayıs 2020’de geri hareketine başlayacak.  Satürn’ün bu hareketi ise bize sorumluluk almamız gerektiğini işaret ediyor. Gezegenin transit etkisinin yaşanacağı ev ve etkilediği ev konularında ne kadar erken sorumluluk alabilirsek bu süreç o kadar verimli geçecek.

2020 değişim yılı olacak!

2020 yılı içinde birçok özel gezegensel etkiler yaşayacağız, bunları zamanı geldiğinde aylık yorumlarda sizlere iletiyor olacağız.

2020 Şubat’a Dikkat!

Şubat ayında hem kişisel hayatlarımızda hem de dünya genelinde ani beklenmedik gündemlerimiz olacak.

2020’de Yılında Satürn, Jüpiter, Merkür ve Venüs Retrosu!

Venüs Retro’sunu 13 Mayıs 2020 ile 25 Haziran 2020 arasında boğa burcunda yaşarken, Mars Retro’sunu ise 9 Eylül 2020 ile 13 Kasım 2020 arasında koç ve balık burçlarında yaşayacağız.  Bu gezegenlerin etkilerini ise önümüzdeki ayların burç yorumlarında aktaracağız. 🙂

Sıra geldi 2020 yılının genel etkilerini bulabileceğiniz burç yorumlarına! Yorumlar Vedic Astrolojiye göre yorumlanmış olup, daha detaylı analiz yaptırmak isteyenleri Kayhan Ergezen’in sosyal medya hesaplarına yönlendirip hemen burç yorumlarına geçiyoruz. 🙂

♈ Koç

Koç burçları için 2020 yılı, 30 hazirana kadar kariyerde bazı anlaşmazlık ve zorlanmaların yaşanacağı bir yıl olacak.

Baba ve çocuklarla ilişki bu yıl iyi olacak. Yıl ortasında eş ile kavgalar artarken, kalan sürede ilişkiniz iyi olacak.

2020’de kariyere odaklanın!

Ocak ve şubat dönemi iş değişiklikleri için daha iyi fırsatlar verecek. Bu yıl boyunca kariyer gelişimine mutlaka odaklanmanız gerekiyor. Kurallara göre davranmazsanız bu yıl sorunlar yaşayabilirsiniz.

Para kazanmak için etik olmayan yol itibar kaybına yol açacaktır. Öğrenciler için ise iyi bir dönem olacak ve eğitimlerine odaklanabilecekler.

♉ Boğa

29 Mart 2020’ye kadar boğa burçları için oldukça sıkıntılı bir dönem olacak. Nisan, mayıs ve haziran ayları sorunların azalacağı bir dönem olsa da yine de riske girmemekte fayda var.

Geçmişin hayaletleriyle yüzleşme vakti boğa!

Bu yıl özellikle evlilikler ve ilişkiler açısından bazı zorluklar olabilir. Ayrılıklar ya da gizlenen konular ortaya çıkabilir. Babanın sağlık durumu da sizi endişelendirebilir.

Para ve kariyer ile ilgili ise 2020’nin ikinci çeyreği iş değişiklikleri ve yeni projeler için daha iyi olacak. Yılın geri kalanı ise iş yerinde zor olacak. Miras konusu da bazı pürüzler getirebilir.  

Özgüveninizi zedeleyecek durumlar yaşayabilirsiniz. Bu da huzursuzluk ve endişelere neden olabilir.

Kariyer Hayatı En İyi Burç: İkizler

Nisan ayına kadar ikizler burcu, hem ilişkiler hem de yeni girişimlerin destekleneceği bir süreç yaşayacak. Nisan ayından temmuz ayına kadar ise dikkat edilmesi ve önemli bir karar alınmaması gereken bir süreç olacak.

Yılın 2. çeyreği hariç kasım ayı sonuna kadar ikizler burçları, ev ortamında mutlu olacaklar. Eşle ilişki iyi olacak, evli olmayanlar ise evliliğe adım için yeni fırsatlarla karşılaşacaklar.

Yılın ikinci çeyreğinde arkadaş ve akrabalar dâhil, destek vermesini beklediğiniz kişilerden bu desteği alamayabilirsiniz.

Para ve kariyer ile ilgili ise bu yıl yavaş bir büyüme yılı olacak. Çeşitli kaynaklardan destekler, 2. çeyrek hariç sizi mutlu edecek.

♋ Yengeç

Nisan ayına kadar hayat yoğunluğu, uğraşılması gereken sorunlar, gecikmeler keyfinizi kaçırabilir.  Nisan ile temmuz arasında ise oldukça verimli iş bağlantıları ve ilişkiler yaşayacaksınız.

Eşiniz ya da ilişkinizle ilgili sorumluluk almanız gerekecek ve gidişat sizin kararlarınız ile şekillenecek.

Para ve kariyer ile ilgili ise sizden beklenti yüksek olacak ama bu süreçte motivasyonunuzu sağlamak zor olacak. Yılın ikinci çeyreği ise kariyer değişiklikleri için iyi olacak. Kariyerde 2020 yılında riske girmeden mevcudu koruyarak geçirmek lazım. Bu yıl aleyhinize dava açılma riskine karşı da dikkatli olun.

En Şanslı Burç: Aslan

Ay burcu aslan olanlar için nisan ayına kadar olumlu etkiler olacak. Özellikle mart ayı iyi fırsatlar getirecek. Nisan-temmuz ayında büyük bir olumsuzluk olmasa da Jüpiter ve Satürn’ün oğlak burcundaki birleşimi netleşmeyen bazı girişimleri beraberinde getirecek.

Güneş sadece sana doğuyor aslan!

Aslanlar için verimli ve tatmin edici sonuçlar alacakları dönem ise temmuz ile kasım arasındaki süreç olacak. Kariyerde olumlu değişim ve ilişkilerde mutlu beraberlikler yılın büyük bölümü sizlerle olacak.

Çocuk sahibi olmak ve aynı zamanda evlilik planları yapmak için 2020 yılı ideal bir dönem.  İş yerinde değişiklik ya da terfi gündeme gelecek. Sadece yılın ikinci çeyreğinde, iş arkadaşlarıyla bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorumluluklarınızın artacağı ama size mutluluk getireceği bir süreç olacak.

♍ Başak

29 Mart 2020’ye kadar özel hayat, aile içi ilişkiler ve anne konuları başak burçları için gündemde olacak. Bu konularda kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Güvende olmak ile ilgili bazı kaygılarınız olabilir.

Nisan ile temmuz ayları arası bu endişeler geçici olarak azalacak ancak temmuz ayı sonrası aynı konular gündemde olacak.

Sıkı çalışmanıza bağlı olarak kariyer alanında ilerlemeler yaşayabilirsiniz.

♎ Terazi

Terazi burçları nisan ayına kadar kardeşlerle ve yakın ilişkilerde pürüzler yaşayabilir. Bunlara bağlı olarak nisan ile temmuz ayları arasında özel hayat ve anne ile ilişkide bir takım zorlanmalar da yaşanabilir. 2020 yılında akraba, arkadaş ve kardeşlerden destek almak kolay olmayacaktır. Eş ile anlaşmazlıklarda ise dengeli olmalısınız.

İş yerinde kendinizi ön plana çıkarmaya çalışacağınız bir dönem olacak. Ancak planlarınız sizi tatmin edecek sonuçlar veremeyecek.

2020 yılında çevrenizdeki insanlarla sorunlarınızı çözmek gündeminizi oldukça meşgul edecek. Yılın ikinci yarısı ise daha stresli olacak.

En İyimser Burç: Akrep

Akrep burçları şubat ayı sonrası omuzlarından bir yük kalkmış gibi hissedecekler. İşyerinde işler lehinize dönecek ama nisan ile temmuz arası ilişkilerle uğraşmak zamanınızı alacak.

Yılın kalanında yavaş ama emin adımlarla, ailedeki atmosfer hoş bir hâl alacak. Aile içinde evlilikle ya da çocuk sahibi olma ile ilgili kutlamalar olabilir. Yeni insanlarla tanışmak için ise oldukça uygun bir zaman.

Nisan-haziran döneminde iş ve yatırımlarda bazı engeller olabilir. Uzun zamandır terfi bekleyenler için 2020 yılı bunu gerçekleştirecek güçte. 2020 yılında ikinci çeyrek hariç aşırı iyimserlik yaşayabilirsiniz, olayların olumsuz tarafını göremeyeceksiniz, bu sizi gereksiz riskler almaya itebilir. Bu eğilimi kontrol altında tutmalısınız.

En Özgüvenli Burç: Yay

2020 yılında mali olarak üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz, bu süreçte yatırımlara dikkat etmelisiniz. Nisan ile temmuz arasında olumlu gelişmeler nefes aldıracak ancak temmuz ayı sonrası tekrar bir test dönemi yaşanacak. Bu nedenle ilkbaharda aşırı iyimserlikten kaçınmalısınız.

2020 yılında daha misafirperver bir durumda olacaksınız. Yine de düşüncesiz davranışlar bazı sorunlara neden olabilir. İlişkiler açısından da bu süreç ilkbahar hariç çok verimli gözükmüyor.  Kendinizi izole etmek isteyebilirsiniz, ama bu doğru davranış olmayacaktır.

İş hayatında yıl boyunca kendinize çok fazla güveneceksiniz. Yılın ilk bölümü planlar yapmak ve onları gündeme getirmek mantıklı olacak. Bu aşamada aklınızı karıştıran teklifler alabilirsiniz. Çalışanlarla ilgili sorunlara da dikkat etmelisiniz.

♑ Oğlak

Hem Satürn hem de Jüpiter yıl boyunca oğlak burçlarını zorlayan konumda olacak.

Kendinizi gezegen etkisine bırakırsanız deneyimleyeceğiniz konular sizi biraz zorlayacak.  Enerjinizi, ilişkinizin dengelenmesi için kullanacaksınız. Sorumluluklarınızın yüksek olacağı bir yıl yaşayacaksınız.

Nisan ve temmuz arasında ruhsal olarak baskı yaşayacaksınız ve kendinizi tanımak fırsatlar elde edeceksiniz. Bu noktada depresyonu ya da mutsuzluğu seçmek tamamen sizin elinizde olacak.

Kararsızlığın doğru bir şekilde ele alınması gerekecek. Hem Jüpiter’in hem de Satürn’ün olumsuz transitleri, finansal anlamda sıkıntıları artırabilir. Yıl boyunca mali girişlerde başarı elde etmek çok çaba ve disiplin gerektirecek.

♒ Kova

Şubat ayına kadar hayatınızda birçok hayalinizi gerçekleştireceğiniz şanslı bir süreç yaşanacak. Nisan ve temmuz ayları arası hariç 2020 yılı size oldukça keyifli fırsatlar getirecek. Özellikle evlilik ve çocuk için doğru zaman!


2020 yılında kasım ayına doğru karmanızda bırakmanız gereken konular, henüz bırakmadıysanız hayatınızdan çıkmaya çalışacak. Bu sürecin zorluk derecesini ise siz belirleyeceksiniz.

En Keyifli Burç: Balık

Sevgili balıklar, 2020 yılı sizin yılınız olacak! Özellikle şubat sonrası sizi destekleyecek bir dönem başlayacak. Evlilik, kariyer, para ve itibar konularında bu yıl şans yanınızda olacak.

İş seyahati ve iş değişimi 2020 yılında gündeminizde olacak. Daha yoğun bir süreç sizi bekliyor ancak bu sürecin karşılığı özellikle 3. çeyrek sonrasında sizi çok mutlu edecek.

2020 yılının genel döngülerini aktardığımız burç yorumlarımızın sonuna geldik. Şubat ayı burç yorumlarını öğrenebilmek için takipte kalmaya devam edin. 🙂

Geçtiğimiz yılın genel yorumlarına göz atabilmek için buraya tıklayabilirsiniz. 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)