2019 Yılı Vedic Astroloji ile Burç Yorumları

2019 yılının en majör gezegen etkisi Mart ayında gerçekleşecek Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi olacak. Kuzey Ay Düğümü’nün (Rahu) ikizler ve Güney Ay Düğümünün (Ketu) yay burcuna geçişi ile beraber tüm dünyada karma uyanacak.

Özellikle mayıs ayı ile eylül ayı arasında Satürn gerilemesinde görev ve sorumlulukların artış göstereceği bir süreç yaşayacağız. 2019 yılında bu etkileşim, dünya liderlerinin de sorumluluk almaları gerektiğini gösterecek, keza bu yerleşim uzun zamandır yürütülen bazı gizli ve düşmanca planların gün yüzüne çıkmasına neden olacak ve yılın 2. yarısında dünya genelinde tansiyonun artmasına neden olacak.

İkizler ve yay eksenindeki Ay düğümleri, bizleri günlük pratik konulara yöneltecek ve tekrarlanan olaylar ile karşılaşacağız.

4 Kasım 2019 tarihine kadar Jüpiter’in akrep burcundaki yolculuğu, bizleri gizemli ve o kült konulara yöneltecek. Gizli konuları ortaya çıkarırken duygusal dengemiz inişli çıkışlı olur.  2019 yılın ilk yarısı spekülatif hareketlerin yaşanacağı bir dönem olacak. Bu aşırı hız ve dönüş, yılın ilk yarısında tüm dünyanın kaderini değiştirecek. 2019 yılı içinde sadece bu etki bile tek başına birçok olayı ve durumu getirmesi muhtemeldir.(Bu etkiler, doğum haritalarımızda Jüpiter’in transit geçeceği ev konularında yaşanacak. Jüpiter’in yanı sıra, Rahu ve Ketu’nun da Mart 2019’da burç değişimleri bu ani, plansız ve öngörülmeyen değişiklikleri hayatlarımıza getirecektir. Genellikle Rahu ve Ketu’nun hareketi, tekâmül yolculuğumuzda önemli konuları gündemimize getirir, düşüncelerimizi biz fark etmeden belli bir amaç için yeni bir boyuta taşır.

Ocak ayında yaşayacağımız tutulma ile beraber hem ekonomilerde hem borsalarda ani iniş çıkışlar yaşanacak. Durulma ise mart ayı sonuna doğru başlayacak ama yılın genelinde yaşayacağımız Venüs-Ketu dasha nedeni ile yavaşlayan bir ekonomi ile devam edecek.

Yengeç burcundaki tutulma da güven sarsıcı bilgiler getirecek hayatımıza. Hükümet ve liderlerle ilgili gizli bilgiler öğreneceğiz ve bu bizleri sarsacak etkide olacak.

Aşağıda Vedic Ay burçlarınıza göre 2019 yılı genel etkilerini bulabilirsiniz. Bu etkiler, transit gezegen etkileri olup Vedic Astrolojide gelecek öngörümünde kullanılan kişiye özel “Dasha” sistemi yorumları bulunmamaktadır. Daha detaylı analizler alabilmek ve Ay burcunuzu öğrenebilmek için sosyal medya üzerinden ulaşabilirsiniz.

11

2019′ da Kariyer Dorukta! :Koç Burcu

Son birkaç aydır zor zamanlar geçiriyor olabilirsiniz. Jüpiter, 2019 yılı boyunca uzun bir zaman 8. evinizde konaklayacak. 9. evdeki Satürn karışık sonuçlar verecek. Mart 2019’da gerçekleşecek karmik düğümlerin burç değişimi sizi olumlu etkileyecek.

Kariyeriniz ve finansal büyümenizle ilgili beklentilerinizi, ilk 3 ay azaltmanız uygun olur. Jüpiter, sizi şans ve bolluk ile desteklese bile, kasım / aralık 2019’a kadar belirgin değişiklikler yaşamak için çok erken olacak. Bu nedenle, 2019 yılı karışık etkileri olan bir geçiş süreci gibi düşünülebilir. Dolayısıyla herhangi bir önemli karar almak için doğum haritanızı kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

4

Boğa Burcu

2019 yılı sizin için çok iyi başlayacak.  Şansınız sizi sürekli destekleyecek. Bu yıl büyüme ve başarı yılı olacak. Son zamanlarda yaşamakta olduğunuz engellenme ve sorunlardan kurtulacaksınız.

Mart sonu nisan başı gibi karmik düğümler yer değiştirirken dikkatli olun. Risk almamaya çalışın. Nisan 2019’dan itibaren 3 ay kadar bir süreliğine zorlanma hissedebilirsiniz. Mükemmel bir büyüme ve başarı, ağustos ayından itibaren sizinle olacak. Bu etki, ekim sonuna kadar güçlü bir şekilde devam edecek. Kasım / aralık gibi yine bir düşüş olabilir. Önemli kararlar alacaksanız, 30 Ekim öncesi almanız tavsiye edilir.

5

İkizler Burcu

Bu yıl sizin için gergin ve zorlayıcı başlayabilir. Özellikle iş ve kariyer konularında, baskı altında hissedebilirsiniz. Ne yazık ki, Mart 2019’a kadar bu etki devam edecek. Bu gezegen pozisyonları, sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerektiğini belirtiyor.

Nisan 2019’dan itibaren birkaç aylığına biraz rahatlama hissedebilirsiniz. Ancak, 30 Ekim 2019 tarihine kadar sınanma döneminde olacaksınız, olaylar üst üste gelebilir ve sizi sıkıştırabilir. Bu süreçte mali durumunuza çok dikkat edin. Seyahatler konusunda problemler yaşayabilirsiniz.  4 Kasım’dan sonra gerçek bir rahatlama dönemine gireceksiniz.

Yengeç Burcu

Tüm büyük gezegenler iyi konumda oldukları için, 2019 yılında büyük başarı ve servetin tadını çıkaracaksınız. Uzun zamandan beri kurduğunuz hayalleriniz ve dilekleriniz gerçekleşecek. Hayatınızın her alanında ilerleme göstereceksiniz. İtibarınız artacak, yaptığınız her işten keyif alacaksınız. Aileniz toplumda iyi isim ve ün kazanacak.

Aslına bakarsanız hatırladığınız en güzel yıl bile olabilir. Bu tür bir gezegen hizalanması, yaklaşık on yılda yalnızca bir kez gerçekleşir. Olumlu bir değişiklik yaşamazsanız, bu yalnızca doğum haritanızda özel bloke edici bir etki olmasından kaynaklanabilir.

Bu sizin için altın bir yıl olacak. Bu yıl gerçek anlamda ünlü olursanız, bilin ki bunda şaşırılacak bir şey yok. Bu dönemde hayatınızın yönünü tamamen değiştirecek her türlü kararı vermek için kullanabilirsiniz. Her karar, adeta başarı garantili olacak.

1

Aslan Burcu

Şansınız bu yıl sizi ciddi anlamda destekleyecek. Ancak ailevi konularda üzerinizde biraz baskı hissetmeniz mümkün.

2019 yılı kesinlikle geçen seneden daha iyi olacak. Kariyer, finans ve yatırımlarınızı çok başarılı şekilde yürüteceksiniz, aldığınız kararlar size daha çok para kazandıracak. Özellikle kendi işinizi yapıyorsanız, ciddi ilerleme kaydedeceksiniz.  Ancak, aile ve ilişki açısından kişisel yaşamınızda işler biraz daha düzensiz ve sarsıntılı görünüyor. Bu da sizin zihinsel olarak zaman zaman zorlanmanıza sebep olabilir.

10

2019 Zorlu Geçebilir! Başak Burcu

Bu yıl, sizi biraz zorlayarak başlayabilir. Hatta can sıkıcı olaylar, sizi üzen şeyler de yaşanabilir. Sağlığınız olumsuz yönde etkilenecek. İşyerinde artan zihinsel baskı ve gerginlik, sizin tahammül düzeyinizi ciddi anlamda azaltacaktır. İşlerin adeta size karşı hareket ettiğini hissedebilirsiniz.

Mart ve eylül arasında iş kaybı bile yaşayabilirsiniz. Dikkatli olmazsanız, yasal sorunlara da maruz kalabilirsiniz.

Genel olarak 2019 yılı, sizin için zorlu bir zaman olacak. Önemli kararları almadan önce iki kez düşünün. Riskli yatırım veya spekülatif işlem yapmaktan kaçının çünkü finansal batık ve iflaslar gündemde olacak.

12

2019’un En Şanslısı: Terazi Burcu

2019 yılı sizin için altın bir yıl olacak. Bu yıl içinde servet sahibi olmanız işten bile değildir. Kariyerinizde ve finansmanınızda büyük bir büyüme görmeyi bekleyebilirsiniz. İş adamları için altın bir dönem olacak. Aileniz ve ilişkinizle mutlu olacaksınız.

Gayrimenkul yatırımlarınızda ve hisse senedi alım satım işlemlerinde iyi şanslara sahip olacaksınız. Haritanızda bunu destekleyen etkiler de varsa, multimilyoner bile olabilir ve ünlü statüsüne kavuşabilirsiniz. Bu zamanı etkili bir şekilde hayatınıza yerleşmek için kullanabilirsiniz.

8

2019 Zor Bir Yıl Olabilir: Akrep Burcu

Bu yıl, sizin için zorlu sınavlarla başlayacak. Maddi durumunuz kötü etkilenebilir. Sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Küçük işler yapmaktan bile yorulabilirsiniz.

Ailevi ve maddi sorunlar, zihinsel huzuru ortadan kaldıracak. Kasım 2019’a kadar büyük risk almaktan kaçınmanız gerekir. Yaptığınız her şeyden önce iki kez düşünün. Spekülatif girişimler ve hisse senetlerinden uzak durmanız uygun olacaktır.

6

2019’da Sınanacaksınız! Yay Burcu

2019 sizin için zorlu bir yıl olacak. Bu yıl ilerledikçe sorunların yoğunluğunu artıracak. Tüm büyük gezegenler iyi konumda olmayacağından,  2019 yılı sizi sınayacak bir yıl olma özelliğine sahip olacak. Çalışma hayatınız çok etkilenecek. İş baskısının ve borçların artması sağlığınızı da etkileyecek. Eğer haritanızda başka olumsuz etkiler de varsa işinizi kaybetmeniz bile olasıdır.

2019 iki kez düşünmeniz gereken bir yıl olabilir!

Harcamalarınız ve zihinsel baskılarınız artabilir. Fakat bunu Jüpiter’in gücüyle aşabilirsiniz. Lüks eşyalar almak ve seyahat etmek için büyük miktarda para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Önemli kararları almadan önce iki kez düşünün.

2

Oğlak Burcu

Bu yıl başarı ve itibar sizinle olacak. Sorunlarınız olacak ancak hepsini aşma gücünüz de olacak. Mücadele gücünüz yüksek olacak.

Aileniz, gelişiminiz ve başarınız için destekleyici olacaktır. Kariyer, finans ve aile ortamında iyi şanslar yakalayacaksınız. Ancak bu yılın son 3 ayı, Ekim 2019 ile Aralık 2019 arasında zorlu bir süreç sizi bekliyor olacak. Uzun vadeli yatırımlarla gitmek istiyorsanız, güçlü bir doğum haritası desteğine ihtiyacınız var.

3

Kova Burcu

Geçen yıl bireysel olarak sizin için iyi gelişmeler oldu. 2019 da ayrıca sizin için iyi bir yıl olacak. Özellikle kariyeriniz ve finansal gelişiminiz çok iyi görünüyor.

Ekim 2019’a dikkat edin sevgili kovalar!

Ekim 2019’a kadar, sadece üst yönetimde, liderlik pozisyonunda veya politikadaki insanlar için sorun yaratacak etkiler mevcut olacak. Diğerleri fazla etkilenmeyecek. Nisan, kasım ve aralık aylarında çok şanslı olacaksınız.

Uzun vadeli dilekleriniz gerçekleşecek. Aile sorunlarınızı çözeceksiniz.  Herhangi bir dava veya hukuki süreç içindeyseniz lehinize sonuçlanacak… Önemli kararları almadan önce yine de iyi değerlendirme yapmaya çalışın. Ancak rahatlıkla 2019’da da büyük başarılar göreceğiniz söylenebilir.

7

Balık Burcu

Bu yıl sizin için iyi başlayacak. Aile sorunlarınızı çözecek ve iyi ilişkiler geliştireceksiniz. Eğer hukuki sorunlarla karşılaşırsanız, mahkemeler sizin lehinize sonuçlanacak.

Herhangi bir fiziksel rahatsızlık olmayacak. Sesinizi tamamen geri kazanacaksınız. Artan nakit akışı ile birlikte finansal durumunuz iyileşecektir.

Haritanız da destekliyorsa, ünlü statüsüne bile ulaşabilir ve hatta milyoner olabilirsiniz. Kasım ve Aralık 2019’da bir gerileme olabilir. Ancak bu aşama kısa sürecek, Ocak 2020’den itibaren daha da güçleneceksiniz.

Son yılların zor geçtiğini biliyoruz ama artık bunlar geride kaldı. Önünüzde harika 2 yıl var, olumlu değişiklikleri kabul etmek için gülümsemenizin zamanı geldi.

2018’in son ayının burç yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz!

Yorum yapmak ister misin? :)