Thulium Lazer Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Thulium lazer uygulamasını yaptırmak isteyenler buraya, uygulamanın tüm detaylarını sizler için araştırdık!

Yaz mevsiminin bize hediyesi olan günışığı, maalesef kış mevsimi geldiğinde kendisini vücudumuzda “cilt lekeleri” olarak gösteriyor. Bu dertten muzdarip olmamak ve size çözüm önerileri sunabilmek adına “Thullium Lazer” konusu ile ilgili merak edilenleri Özel Nets Club Polikinliği’ne sorduk.

Nets Club Polikliniği’nden Hatice Nur Uzgenç, güneş lekeleri gibi birçok lekeyi ve ciltteki bozuklukları tedavi edebilen thulium lazerin hangi alanlarda kullanıldığını ve konu ile ilgili merak edilenleri okurlarımız için anlattı.

# Thulium Lazer Nedir?

Thulium lazer, 1927 mm dalga boyuna sahip, medikal estetik alanında kullanılan yeni jenerasyon franksiyonel lazerdir. Cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki ederek epidarmal dokuyu soymadan ciltte mikro kanallar açar.

Thilium lazer cilde zarar vermiyor!

Cildin hasarlı bölümüne etki ederken, sağlam olan doku korunur. Böylelikle sağlam kalan cilt dokusu yeni doku oluşturur ve thulium lazerle cildin hasarlı ve yaşlanmış kısımları her seansta azaltılmış olur.

# Thulium Lazer Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Thulium lazer, leke tedavisinde çok geniş kapsamlı bir tedavi imkânı sunar.

Thilium lazer cilt lekelerini temizliyor!

Güneş, doğum, çil, yara, yanık ve çatlak izleri ile birlikte akne sonrası oluşan lekelerde ve yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan yaşlılık lekelerinde de etkin bir tedavi sağlar.

Thilium lazer sayesinde cilt yenileniyor!

Cilt sıkılaşır ve toparlanır. Bunlar ile birlikte melazma ve keloid yapılarının giderilmesine yardımcı olur.

# Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Thulium lazer genellikle yüz, boyun, dekolte ve el bölgelerinde uygulanır. Fakat probleme bağlı olarak diğer vücut bölgeleri için de uygulanabilir.

# Thulium Lazer Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Ortalama 30-45 dakika aralığında süren seanslarda cilt tipine ve probleme göre cihaz ayarlaması yapılır.

Öncelikle cilt temizlenir, lazer gözler için zararlı olabileceğinden koruma gözlüğü takılır ve uygulamaya başlanır. Daha sonra cildi yatıştırıcı krem ve güneş koruyucu sürülerek uygulamaya son verilir.

# Thulium Lazer Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

İşlem yapılacak bölgede aktif yara veya enfeksiyonu olanlara, deri kanseri olan kişilere, antikoagülan (kan pıhtılaşması önleyici) ilaç kullananlara, hamilelere, akne ve cilt tedavisi için ilaç (etken maddesi İzotretinoin vb.) kullananlara, herpesli (uçuk hastalığı) bölgelere ve prekanseroz cilt lezyonu olan kişilerde, bu işlem uygulanmamaktadır.

# Thulium Lazer Uygulaması Önce ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Thulium lazer işlemi öncesi makyaj yapılmaması önerilmektedir. İşlemden 2 hafta öncesine kadar glikolik asit içeren kremler kullanılmamalı, kese ya da peeling gibi cilt soyucu işlemler uygulanmamalıdır.

Uygulama sonrasında, 24 saat boyunca uygulama yapılan bölgeye su değdirilmemeli ve takip eden 1 ay boyunca cilt güneşten mutlaka korunmalı, yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Uygulama yapılan alanda oluşabilecek noktasal tarzdaki kabuklar soyulmamalı, kendiliğinden dökülmesi beklenmelidir. Uzmanın önerdiği kremler, belirtilen süreler boyunca mutlaka kullanılmalıdır.

Ödem oluşabilme türünde bir komplikasyondan dolayı uygulama gününe ait yatış pozisyonu 45 derecelik açıda olacak şekilde önerilmektedir.

Uygulama sonrası 1 hafta boyunca makyaj yapılmamalı ve cilt çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Uygulama öncesinde olduğu gibi, sonrasında da 2 hafta boyunca glikolik asit içeren kremler kullanılmamalı, cildi soyacak kese-peeling gibi işlemler yapılmamalıdır.

# Thulium Lazer Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Şişme, ödem, kızarıklık, yanma hissi, ciltte gerilme ve renk değişikliği oluşabilecek kısa süreli yan etkilerdir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci 5-7 gün olup daha derin tedavilerde bu süre uzayabilmektedir.

Uygulama bölgesinde, kızarıklık, yanma, batma hissi, ödem, kabuklanmalar ve hassasiyet oluşabilmektedir. Cilt tipine bağlı olarak 7-10 gün içerisinde bu komplikasyonlar geçmektedir.

Bu keyifli söyleşi için kendilerine teşekkür ediyoruz. Cildinizdeki lekelere son vermek istiyor ve thulium lazer uygulamasını sizler de yaptırmak istiyorsanız, Aydem Kart’ın avantajları ile Nets Club Polikliği’nin %25 oranındaki indiriminden faydalanmak ve daha fazlasını incelemek için http://www.aydemkart.com/Kampanyalar sayfasını ziyaret edebilir ve ücretsiz olarak kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Nets Club Polikliniği’nin diğer uygulamalarının detaylarını burada bulabilirsiniz. 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)