Sevgililer Gününde Erkek Arkadaşınıza Alabileceğiniz 8 Şahane Hediye Önerisi

Kökenleri, Roma tarihine kadar uzanan ve hakkında birçok efsaneyi barındıran 14 Şubat Sevgililer Günü, zamanla tüm Dünya’ya yayılmaya başlayınca, herkes bu güne özel hediye fikirleri üretmeye başladı.

14 Şubat özellikle çoğu kadının “erkek arkadaşıma ne alacağım?” sorusuyla yola çıkıp bin bir türlü alternatif düşünmesiyle kafaların karıştığı bir tarih olarak da karşımıza çıkıyor.

Klişelerden, mum ışığında yenen romantik yemeklerden sıkılıp daha farklı hediye seçenekleri arayanlar mı dersiniz, yoksa güzel bir etkinlikle günü kurtarmaya çalışanlar mı…

Sizleri bu konuda daha fazla yormadan duruma el atalım istedik ve karakter özelliklerine göre erkek arkadaşınıza alabileceğiniz hediye fikirleri oluşturduk.

Bize sorarsanız onlar için varlığınız bile yeter, ama 14 Şubat’ı es geçmek olmaz diyerek oluşturduğumuz hediye önerilerini değerlendirirseniz, onda güzel bir anı bırakacaktır.

Erkeklere hediye seçmenin daha zor olduğu gerçeği ile yüzleşerek üzerimize düşeni yapalım dedik ve listeyi sizler için özenle hazırladık!

İşte sizlere sevgililer gününe özel, onun karakterine göre alabileceğiniz hediye önerilerimiz…

1. Enerjisi Tüm Evrene Yeter!

Eğer erkek arkadaşınız özgür ve hayatı dolu dolu yaşamayı seven bir karaktere sahipse, ona bu enerjiyi her zaman yaşayabileceği bir hediye vermelisiniz.

Bu nedenle hediye seçimini yaparken onun bu ritmine ayak uyduracak son teknolojiyle donatılmış bir kulaklık alabilirsiniz.

2. Nostaljiyi Her Daim Ruhunda Barındıran Retro Severlere

Kalbi 80’lerde ve 90’larda olan, dönemin trendlerini bıkmadan yaşayan bir erkek arkadaşınız varsa, onun için en anlamlı hediye tabi ki de pikap.

Eskilerden kalma bu tatlı müzik aleti, bugün güncellenmiş hâli ile satışını hâlâ  devam ettirmekte.

Yanında müzik zevkine göre alacağınız eski 45’lik bir plakla gönlünü bir kez daha fethedebileceğinizi unutmayın.

3. Film Düşkünü Bir “Sinefil”

Eğer sinemaya âşık bir sevgiliniz varsa sizlere küçük bir tüyo vermek boynumuzun borcu…

Onun bu tutkusuna beraber eşlik edebileceğiniz bir dvd oynatıcısı, hem romantik vakitler geçirmenizi sağlayacak, hem de beraber geçirebileceğiniz bir sinema yolculuğu başlatacaktır.

Partnerinizin hobilerini önemseyin ve onlara en güzel anlarında ortak olmak için elinizden geleni yapın.

4. Özgür ve Sosyal

Seyahat etmeyi ve bunu yaparken anı biriktirmeyi seven bir sevgiliye önerebileceğimiz en güzel hediye polaroid makineler.

Bu tatlı makineler, birlikte geçirdiğiniz her anı hemen ölümsüzleştirecek ve güzel günlerinizin küçük destekçisi olacaktır.

5. Çocuksu bir ruh

Her erkeğin içinde mutlaka bir çocuk vardır.

Siz ona en yakın insanlardan biri olarak, içindeki çocuğun elinden tutun ve ona ayak uydurun.

Bu size de iyi gelecektir.

Naçizane tavsiyemiz, ona kendini mutlu hissedebileceği alanlar yaratın.

Nasıl mı?

Onu mutlu etmek aslında sadece bir playstation almanıza bakar.

Ama playstation deyip geçmeyin, bu teknoloji harikası, her erkek için çok özel bir yerde durur. 🙂

Ne demiştik, zevklerini önemseyin ve ona ortak olun!

6. Hem Modern Hem Şık

Modern görünümlü ve şıklığı önemseyen her erkeğin vazgeçilmezi olan kol düğmeleri, sevgililer gününde daha da anlamlı hâle gelir.

Neden mi?

Barış abimizin de dediği gibi “iki küçük kol düğmesi, bütün bir aşk hikâyesi”…

Kişiye özel yaptırılabilen bu aksesuarları, onun baş harfinin olduğu bir tasarımla hediye ederseniz, her yaşta kullanabileceği bir aksesuar olarak özel günlerinin vazgeçilmezi olacaktır.

7. Samimi ve Sıcak

Hayatın her alanında mütevazı davranan ve size verdiği değeri hiçbir hediyeyle ödeyemeyeceğiniz bir partnere sahipseniz, bunun kıymetini bilmeye devam edin.

Bu güzel ilişkiyi hiçbir eşyaya sığdıramasanız da ona ellerinizle ördüğünüz atkıyı hediye ederek, hem kış günlerinin yardımcısı olun, hem de bu içtenliği kucaklayın.

8. Seninle Her Şeye Varım Ben  

Hayatı planlamadan yaşayan ve her ne olursa olsun sizinle sadece vakit geçirmeyi seven bir erkek arkadaşa sahipseniz, hiç düşünmeden keyifli vakit geçirebileceğiniz bir tatile çıkın.

Hediye vermenin klişe olduğunu düşünenlerdenseniz ve erkek arkadaşınızla vakit geçirerek anı biriktirmeyi seviyorum diyorsanız, onun için ayarlayabileceğiniz 3 günlük bir tatil, her şeye bedeldir.

Kış mevsiminde nereye gideceğiz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, sizler için daha önceden hazırladığımız “kışa özel rota önerilerimize” bir göz atın deriz.

8,5. Eski Sevgiliye Hediye

Eski sevgilisini sevgililer gününde anlamlı bir şekilde anmak isteyenler için de ilginç bir bilgi paylaşmak istedik.

Avustralya’da bir hayvanat bahçesi, bu güne özel olarak eski sevgilisini anmak isteyenler için hayvanat bahçesindeki en zehirli yılana eski sevgilisinin ismini verebilecek.

Bunun için öne sürülen koşullar ise şöyle; eski sevgilinin neden “yılan” olduğunu betimleyen biz yazı yazmak ve Yaban Hayatı Koruma Fonu’na 1 dolarlık bir bağış yapmak.

Kazanan kişiye bir sertifika verilerek, her gün bu yılanı ziyaret etme şansı da verilecek. Sydney Hayvanat Bahçesi’nin Genel Müdürü Mark Connoly’nin bu yarışma hakkında belirttiği görüşleri şu şekilde: “Aşkta şanssız olan birilerine, Wild Life Sydney Hayvanat Bahçesi’nin kendi kahverengi yılanına eski sevgililerinin ismini verme fırsatı sunarak, onlara bu yıl Sevgililer Günü’nde kutlayacakları başka bir şey verebiliriz”.

14 Şubat’ta duyurulacak yarışmanın sonuçları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler. 🙂

Bu sevgililer gününde alacağınız hediye ne olursa olsun, onu düşündüğünüzü gösterecek bir hediye olduğu için tereddüte kapılmayın.

Bu özel günün kıymetini bilin ve her anın tadını çıkarın.

Bonus Gibi Bonus: 14 Şubat benim için hiç bir şey ifade etmiyor, “Zaten aşklar hep yalan dolan” mottosunu benimsediyseniz, hiç üzülmeyin! 🙂

Çünkü bugünü tek başınıza geçirseniz dahi, istediğiniz her şeyi yaparak kendinizi şımartmayı ve ödüllendirmeyi deneyin.

Şimdi derin bir nefes alın ve kendinize güzel bir kahve eşliğinde film açarak, günün tadını çıkarmaya bakın.

shutterstock_755085298.jpg

Ne izleyeceğim diye düşünüyorsanız, “2018’in En İyi Film listesini bugünler için size çoktan hazır ettik bile.

Unutmayın, kendini sevmeyen insan başkasını sevemez. 🙂

One thought on “Sevgililer Gününde Erkek Arkadaşınıza Alabileceğiniz 8 Şahane Hediye Önerisi

  1. ha ha ha eski sebgiliye kısmına bayıldım. Tavsiyelerinizi bir kaç gün önce okumuş olsaydım faydalanırdım. Seneye artık. Paylaşımınız için teşekkürler

Yorum yapmak ister misin? :)