Şenlik Bu Ay Başlıyor! Kasım Ayı Burç Yorumları Burada

Kasım ayı burç yorumlarınız Vedic Astolog Kayhan Ergezen tarafından hazırlandı bile! Ama ay burcu yorumlarınıza geçmeden önce kasım ayında yaşanacak gezegen hareketlerine kısaca bir göz atalım.

Kasım ayı, aslında bizi yaklaşık bir yıl sürecek inişli çıkışlı bir döneme sokuyor.  4 kasımda Jüpiter, Satürn ve Ketu ile Yay burcunda bir araya geliyor. Bu çok güçlü etki, büyük bir çoğunluğun hayatına büyük zorluklar getirecek. Bazı yükselenlerin kapısını ise mucizevi şanslar çalacak.

4 kasım ile 4 ocak arası dünya genelinde yeni bir düzen oluşmasını tetikleyecek değişimler söz konusu. Bu etkiler, kısa sürede hoşumuza gitmese de uzun vadede büyük şifalanmalara neden olacak.

Kasımda Merkür Geriliyor!

Merkür gerilemesiyle birlikte Kasım ayının genelinde; özellikle gezegenin Terazi burcundaki yolculuğu, ilişkileri tarafından ciddi anlamda etkilenecek. Yanlış anlaşılmalar ve diplomatik sorunlar gündemde olacak. 

Mutlu Son!

İyi haber, Mars ve Satürn’ün birbirlerine yaptıkları sert görünüm 10 kasım gününde sona eriyor.

Kasımda Dolunay Başkadır!

11 kasımda ise dolunay yaşayacağız, her ihtimale açık olun… Hayatın sizin için farklı planları olabilir.

Özellikle Jüpiter, önümüzdeki 1 yıl kalacağı Yay burcunda, herkesin hayatında farklı etkiler getirecek. Bolluk ve bereketi, şans ve ilahi bilgiyi getiren Jüpiter, bu defa ilk üç ayda Satürn ve Ketu ile beraber hareket ederken 23 ocaktan sonra Ketu ile etkileşimi bolluk bereketin bize ulaşmasını kısıtlayacak. Özellikle maddi beklentileri karşılamada yetersiz kalarak bu yönde ilerleyenleri sıkıntıya sokacak ancak sezgisel ve ruhsal alanda çok büyük ilerleme potansiyeli verecek.

Doğrum haritanıza göre kişiye özel Jüpiter transit analizini (yaşamakta olduğunuz ana gezegen dönemi ile beraber) Kayhan Ergezen’e ulaşarak talep edebilirsiniz.

Kasım ayının Vedic Ay yükselenlerine göre kısaca etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Daha detaylı analiz yaptırmak isteyenler ve doğum haritalarını çıkarmak isteyenler Vedic Astrolog Kayhan Ergezen’e sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirler.

Jüpiter’in Destek Verdiği Burç: Koç

Yeni insanlarla tanışmak faydalı olabilir ancak bu ay yine de ilişkiler tarafında dikkatli olmalısınız.

Ay sonuna doğru Jüpiter’in olumlu etkilerini yaşamaya başlayacaksınız. İlişkilerinizi sürdürürken bu ay içinde zorluklar yaşasanız da aralık ayından itibaren ilişkilerinizden keyif almaya başlayacaksınız.

Ayın ilk haftasında rakiplerinize karşı daha güçlü bir pozisyondasınız. Ancak dikkat, ayın ikinci yarısında arkadaşlarınız bile sizin için rakip hâline dönüşebilir. Bu aşamada güven kazanmak daha doğru olacaktır.

Harcamalar bu ay artma eğiliminde olurken ikinci yarıda bu oran daha da artabilir.

Sular Bulanık Olsa da Yolunu Bulacaksın, Boğa

Ayın ilk yarısında yakın ilişkilerinizde çekişmeler yaşarken, ikinci yarıda ise ortaklarınız ile aranızda gereksiz tartışmalar olacak.

Evlilik dışı ilişkiler eğer dasha tetikliyorsa gündeminizde olabilir.

Seyahatlerinizi ayın ikinci yarısına denk getirmemeye çalışın, keyifli olma ihtimali zayıf olacak.

Kötü beslenmeden kaynaklanan hastalıklar ve anksiyete problemleri bu ay gündeminizde olabilir.

İlk yarıda iş hayatınızda daha fazla mücadele olurken ikinci yarı sizin için daha sakin geçecek.

Bu ayı özetleyecek olursak sevgili boğa burçları, kendinizi ilk bölümde öne çıkarabilirsiniz ancak ikinci yarıda diplomatik olmalısınız.

Su Akar Yatağını Bulur, İkizler

Bu ay hem eş hem de çocuklar konusunda dikkatli olmalısınız sevgili ikizler. Ancak bu problemleri ayın ikinci yarısında çözmek için bazı fırsatlar yakalayacaksınız.

Ayın ilk bölümünde mide problemleri ve enfeksiyonlara duyarlı olurken, ikinci bölümünde fizyolojik sorunlarınız azalacak.

Ayın ilk zamanlarında iş hayatınızda beklediğiniz desteği bulamayacaksınız. Ancak ikinci bölümde bu olumsuz etkiler büyük ölçüde çözülecektir.

En Olumsuz Burç: Yengeç

Baskın doğanız aile içinde tartışmaya neden olabilir. Kararlarınızdan dolayı sonradan pişman olacağınız için iletişimlerinizin devamında da sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Bu olumsuzluklara hiç gerek yok!

Ay içinde elinizden geldiğince karamsar ve huzursuz olmaktan kaçınmalısınız. Kısa seyahatler ayın ilk yarısında size iyi gelecektir.

Sıcak ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmalısınız, bu tarz bir beslenme sizi strese sokabilir.

Öğrenciler ayın birinci bölümünde zorlanırken, ikinci bölümde rahat bir nefes alacaklar.

Hayatında Yeni İnsanlara Yer Aç, Aslan:

Bu ay içinde sizi etkileyecek kişilere ve duygulara kapılmayın, etrafınızdaki insanlarla iletişiminizi geliştirin ki sorunlar büyümesin. Bunu başarırsanız etrafınızdaki insanlar size sadık kalacak ve bu durum aile yaşantınıza yansıyarak olumlu etkiler yaşayacaksınız.  Bunların aksi durumunda ise ciddi sorunlar yaşayacaksınız.

Seyahatler ayın ilk yarısında size iyi gelecektir. Ayın ikinci yarısında taşınma durumunuz varsa ertelemekte fayda var.

Ayın ilk yarısı yatırımlarınıza dikkat etmelisiniz zira sizi hatalı kararlara sürükleyecek insanlar hayatınıza girebilir. Gezegensel etkilerin daha elverişli olduğu son iki hafta boyunca da planlama yapmaya özen gösterebilirsiniz.

En Sinirli Burç: Başak

Yakın ailenizle olan anlaşmazlıklar ayın ilk bölümünde gündeminizde olacak. Bu aşamada kardeşlerinizle münakaşa ve tartışmalara da girebilirsiniz. Ancak ayın ikinci bölümünde aile ortamında daha huzurlu bir atmosfer yaşayacaksınız.

Kısa seyahatler tüm ay boyunca size iyi gelecek. Sağlık açısından enfeksiyon ve kazalardan korunmaya dikkat edin.

Ayın ilk kısmında işler istediğiniz gibi gitmeyebilir ve bu durum sizi agresif biri yapabilir.  Biraz daha soğukkanlı olmaya çalışmak bu durumu çözebilir.

Küçük Zaferleri Değil; Dünyayı İstiyorsun, Terazi!

Kasım ayında Mars ve Güneş’in transitleri aile ve arkadaşlarınızla aranızda ciddi sorunlara neden olacak. Ego sorunları, dünyanın geri kalanıyla olan bağlantınızı engelleyecek ve iç mutluluğunuzu azaltacaktır.

Sosyal ilişkileriniz bu ay daha önemli hâle gelecek. Davet edileceğiniz bir etkinlik, ilişkilerinizi düzeltme fırsatı verecek.

Ay içinde bir seyahat nedeni ile aileden ayrılma yaşayabilirsiniz. Ancak planlanmamış seyahatler ayın ilk bölümünde sıkıntıya neden olabilir.

Özellikle ayın ikinci bölümünde, karamsar ve hassas olabilirsiniz. Ayrıca kazalara karşı duyarlı olun. Her iki yarıda da kurnaz insanlar tarafından kandırılabilirsiniz.

Ayın ilk yarısında yeni projeler, yeni girişimlerle ilgili karar alırsanız ayın ikinci bölümünde fikir değiştirmemek daha uygun olabilir.

Dikkatli Olması Gereken Burç: Akrep

Ayın ilk bölümünde aile içinde ilişkiler daha fazla gündemde olup enerjinizi alabilir. Sosyal ilişkilerinizi genişletmek için ekstra çaba gerekebilir. İkinci yarıda aile içindeki zorlanmalarınız devam edebilir. Genelde ilişkilerle ilgili yapılan geçmiş hataların sizi yakaladığı bir ay olacak.

Ayın ilk bölümünde yabancı ülkeye yapılacak kısa seyahatler yararlı olabilir, ancak ikinci yarı için aynı şey geçerli olmayabilir.

Kasım ayında kazalara ve yaralanmalara karşı dikkatli olmalısınız.  Maddiyata da bu ay dikkat etmekte fayda var, zira harcamalarınız bu ay düşündüğünüzden yüksek olabilir.

Deri Değiştirme Vakti, Yay

Kasım ayı boyunca etrafınızdaki insanlar bir şekilde sizi destekleyecek. Eğer ego odaklı ve tartışmacı yönünüzü bir kenara bırakabilirseniz, yeni arkadaşlıklar ve bağlantılar kurabilirsiniz. Çevrenizle uzlaşma yaratabilirseniz başarı sağlayabilirsiniz.

Ayın ilk yarısında terfi ve ilerleme konusunda endişeleriniz olabilir. İkinci yarıda, yeni girişimleriniz çok fazla işe yaramasa da zorlukları üstlenecek cesaretiniz olacak. Aynı zamanda, size bu aşamada meslektaşlarınız yardımcı olacak ve bir lider olarak tanınacaksınız.

Eğer egonuzu bir kenara bırakabilirseniz bu durumun gerçekleşeceğini belirtelim.  Ayrıca ay içinde harcamalarınız yüksek olacak ve lüks eşya satın alacaksınız.

Kökten Şifalanan Burç: Oğlak

İş arkadaşlarınızla ve yakın çevrenizle verimli beraberlikler yaşayacağınız bir aydasınız.  Bu ay içinde bir ortak veya kalıcı bir aşk ilişkisi arayışındaysanız, müjdemizi isteriz! Yeni tanışmalar size uzun süre beraberlikler getirebilir.

Ayın ilk yarısında iş alanında yaşayacağınız maceralar size huzursuzluk getirebilir. Eğer dikkatli davranmazsanız bazı yasal problemler yaşayabilirsiniz. Ortaklarınız ile aranızda küçük anlaşmazlıklar da yaşayabilirsiniz.  Kasım ayı içinde saygın kişilerle tanışabilir ve onlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu ay içinde gelir kaynağınızda da bir artış var.

Her Şeyi Halledeceksin, Kova:

Kasım ayında baba ve baba figürleriyle sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklarınızla maddi konularda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ancak hiç dert etmeyin, ayın ikinci bölümünde sorunlarınız ortadan kalkacak.

Ayın ikinci yarısı eğer önceden planlanabilirse uzun yolculuklar için oldukça ideal. Kasım ayında zihinsel kaygılar ayın ilk bölümünde sizi biraz bunaltabilir.

Ayın ikinci yarısı sağlık durumunuz oldukça iyiye giderken spor salonunda yaşayacağınız kazalara da dikkat etmelisiniz.

İş hayatınızda üst makamlarla uyum konusunda anlaşmazlığınız keyfinizi biraz kaçırabilir. Ancak iş hayatı ile ilgili karar verirken ikinci bölüm size daha çok destekçi davranacak. Bu yüzden ikinci bölümde terfi ve fırsatlarınızı yöneticiniz ile tartışmak sizlere iyi sonuçlar getirecektir. Ama yine de istenmeyen bir yer değişikliği yaşanabilir, temkinli olun!

Transitten En Çok Etkilenen Burç: Balık

Kasım ayında Mars ve Güneş’in transitleri ekim ayında olduğu gibi eşinizle ve arkadaşlarınızla gireceğiniz gereksiz tartışmalara yol açacak.  Yaşayacağınız bu sorunlar aslında size bir mesaj vermek istiyor. Eğer bu mesajlara eğilmezseniz evde sağlıksız bir atmosfer yaşayacaksınız. Ay içinde bu tuzaktan çıkabilirseniz iletişim sorununuz çözülecek ve romantizm için size bir şans getirecek.

Ayın ikinci bölümünde babanıza iyi bakmanız gerekecek. Bu ay yapacağınız seyahatlerde kazalara ve hırsızlığa dikkat etmeniz gerekecek.  Ayrıca kasım ayında yaşayacağınız stres nedeniyle huzursuzluğunuz giderek artacak. İş arkadaşlarınızla yaşayacağınız tartışmalardan kaçınmanız gerekir. Bu sorunlar kariyerinizi ve performansınızı engeller. Yeni krediye başvurmak ve yeni projelere başlamak için uygun bir ay değil.

Kasım ayı burç yorumlarınıza dair aktardığımız her şey şimdilik bu kadar. Geçtiğimiz ayın yorumlarına bakmak isteyenler buraya tıklayabilirler.

Karanlık gecelerinizin dolunayla aydınlanması dileğiyle! 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)