Ofiste Ne Giyeceğim Diye Düşünenlere: Kombin Önerileri

shutterstock_220734271

Ofis şıklığında kullanabileceğiniz kombin önerilerimiz burada!

Her gün ofisin yolunu tutarken şık bir görünüm elde edebileceğiniz kombinler yapmaya üşeniyor, elinize ilk geçeni mi giyiyorsunuz?

Biz bu devri kapatmaya geldik!

Hem günlük hayatta ofis şıklığınızı sağlayacak hem de özel toplantı, görüşme gibi durumları “şıp” diye çözecek muhteşem kombin önerilerimizle karşınızdayız.

2019 moda dünyasını mercek altına aldığımız bu dönemde, kurumsal hayatın gerekliliği olan ofis kombinlerine değinmesek ayıp ederdik.

Hem kadınlar hem erkekler sıkı durun!

İş hayatında güçlü ve etkili bir imaj arayışında olanlar buraya!

Ofis görünümünüze ayrı bir hava katacak stil önerilerimizle, kombin yapmayı çile çekeceğiniz bir eylemden çıkarıp eğlenceli bir hâle getirebileceksiniz.

O zaman sizleri yazımıza buyur ediyor ve hemen sizler için hazırladığımız stil önerilerimize geçiyoruz.

1. Siyah Pantolon ve İnce Topuklar

Kurumsal hayatın vazgeçilmez renklerinden olan siyah ve beyazın muhteşem birleşimini biz aldık, hemen buraya yapıştırdık.

Siyah ipek kumaş pantolonun üzerine giyeceğiniz beyaz bir gömlek bütün gününüzü kurtaracaktır. Altına ince topuk stiletto, üstüne de gri bir ceket eklediniz mi ofis şıklığınıza diyecek söz bulamayacaksınız.

2. Yaz Aylarının Kurtarıcısı: Floral Desenli Elbiseler

Hem bahar aylarının hem de yaz aylarının kurtarıcısı olan bu elbise modelleri, altına kombinleyeceğiniz babetlerle şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Özellikle modaya düşkün olan kadınların rahatlıkla giyebileceği bu kıyafetler, canlı görünümleriyle yaz aylarında sizlere enerji verecektir.

3. Kalem Etekleri Bir Kenara Bırakmanın Zamanı Geldi

İş hayatının klasik nadide parçalarından olan kalem etekler, moda dünyasının tozlu sayfalarına gömdüğümüz parçaları arasında.

O yüzden gelin bunları bir rafa kaldırın ve modanın akıp giden değişim rüzgârına kendinizi bırakın.

Sıcak yaz aylarında ofis stilinizde size hem cool hem de modern görünümleriyle eşlik edecek maksi etekleri bizce bir deneyin.

Ferah görünümleriyle size ayrı bir hava katacak bu parçaları giydikten sonra ofis arkadaşlarınızın övgülerini de nazikçe kabul edin. 🙂

4. “Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Yine deneyin, yine yenilin. ” 

Modanın değiştirilmez yasalarından biri olan “özgünlük”, ofis şıklığını yakalayabilmenizin de püf noktalardan biri.

Şık olmak kadar rahat ve özgün olmak istiyorum diyenler de burada mı?

O zaman kendinize bir şans verin ve bol kesimli bir kumaş pantolonun üzerine canlı tek renkten oluşan bir bluz giyin. Bu iş tamamdır. 🙂

Ofis şıklığını yakalamak için topuklu ayakkabılara ve kalem eteklere ihtiyaç duymayan kadınların kullanabileceği bu kombinler, özellikle sahadayken kendinizi rahat hissetmenizi de sağlayacaktır.

5. İş Hayatı da Olsa Kalbim Hep 90’larda

Retro ve vintage giyimin revaçta olduğu son dönemde, bunu ofis stilinizde de sürdürebilmeniz mümkün.

2019 moda trendlerinde ön planda olan, anne dolaplarınızdan kalma bir vintage gömleği ve pantolonu kombinleyerek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6. Sıra Geldi Ayakkabılara!

İster kurumsal bir şirkette çalışın, ister kıyafet konusunda daha rahat koşulları olan bir işte. Her gün kendimize sorduğumuz tek bir soru var: “ Bugün hangi ayakkabıyı giysem?

Biz her ayakkabının iş dünyası için uygun olmadığı gerçeğiyle yüzleşirken, sizin de derdinize ortak olmak istedik ve konuyla ilgili alternatifleri sıraladık.  🙂

Parlak Brogue’lar

İngiliz model olan bu ayakkabı stiliyle kendinize maskülen bir görünüm vererek, ofiste cool bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Topuklu Babetler

Hem şık hem zarif görünmenizi sağlayacak bu parçalar, oldukça rahat olması bakımından bizim de sıklıkla tercih ettiğimiz parçalardan.

Yüksek ve İddialı Topuklar

Resmî ve mesafeli duruşlarıyla kurumsal hayatın olmazsa olmaz parçalarından olan bu ayakkabılar, hemen hemen her kıyafetle kombin edilebilme özelliğine sahip. 🙂

Ayakta zarif duruşuna ise diyecek söz yok!

Sıra geldi beylere! 🙂

Hem günlük hayatta hem de ofis ortamında neredeyse hiçbir zahmete girmeden şıklığı tek atışta yakalayabilen erkekler için birkaç küçük dokunuş yapmak boynumuzun borcu. 🙂

Klasik bir gömlek, pantolon, kravat ve ayakkabıyla tüm günü geçirebilen erkekler için birkaç küçük dokunuş yapmak istedik.

Hazırsanız başlıyoruz…

1. Blazer Ceketler

Hem spor hem de klasik bir görünüm elde edebileceğiniz bu ceketleri, gömleğinizin üstüne giyerseniz oldukça cool bir görünüm elde edebilirsiniz.

2. Bir Bileklik ve Saat Her Şeyi Değiştirir

Son zamanlarda en az kadınlar kadar erkeklerin de kullandığı bu aksesuarlar, görünümünüze şıklık ve zarafet katacaktır.

3. Klasik Ayakkabıları Terk Edin!

Yıllardır iş hayatında hemen hemen her erkekte gördüğümüz siyah renkli klasik ayakkabılar sizlerin de içini sıkmadı mı?

Hazır yaz mevsimi yaklaşıyorken bizce çıkarın bu kasveti içinizden ve klasik tarzda olan renkli ayakkabıları tercih edin!

Emin olun pişman olmayacaksınız. 🙂

4. Sıra Geldi Son Rötuşa

Hemen hemen her kurumsal firmada bir zorunluluk olan kravatlar, çoğu erkeğin mustarip olduğu konular arasında.

Size bir tüyo!

Kravat yerine ceketinizin cebinize koyacağınız bir cep mendiliyle bu açığınızı kapatabilirsiniz.

Üstüne bir de kol düğmesini de eklediniz mi aman aman o ne kurumsallık ve şıklık. 🙂

5. Deri Şık Bir Çanta

En az kadınlar kadar erkekler için de vazgeçilmez aksesuarlardan biri varsa o da şık bir çanta!

Hem bilgisayarınızı koyabileceğiniz hem de kişisel eşyalarınızın taşıyıcısı olan bu aksesuarları ofise giderken taktığınızda iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

Moda trendlerini bu defa ofis şıklığına adapte etmeye çalıştığımız bu içeriğimizdeki tüyoları uygularsanız, işe giderken ne giyeceğim derdinden umarız ki kurtulmuş olursunuz. 🙂

Ofis şıklığı yetmez, sokak modasını da merak ediyorum diyenleri ise buraya davet ediyoruz. 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)