Kış Mevsimine Özel Rota Muhteşem Önerilerimiz

shutterstock_755328193

Kış mevsiminde evde sıkılanlara özel hazırladığımız rota önerilerimizle karşınızdayız!

Aydem Kart’ın fırsatlarından yararlanabilmek ve size iyi gelecek olan tatil seçeneklerini yılın en keyifli zamanında değerlendirebilmek için doğru yerde ve doğru zamandasınız.

Kendinize kısa molalar verebileceğiniz ve kış mevsiminin tadını çıkarabileceğiniz Ege ve Güney beldelerindeki alternatif tatil rota listemiz şu şekilde:

Kış Mevsiminde Alaçatı!

‘’Mevsim fark etmez, ben Ege Bölgesi sevenlerdenim!’’ diyenlere ilk önerimiz, yaz aylarında olduğu gibi kış mevsiminde de kendine özel dokusunun olduğu ve hatta bizce yaz mevsimine göre daha keyifli bir hâl alan Alaçatı.

Gece eğlenceleri yaz mevsiminde olduğu kadar canlı olmasa da, kış mevsiminin kendine has konseptleriyle karşılaşmanız mümkün.

Zaman zaman sokak partilerinin düzenlenmesinin yanında, şöminenizi yakıp kestane pişirecek kadar nostalji yaşamayı da vaat ediyor.

Ege’nin gözdesi olmayı aşıp tüm dünyaya adını duyurabilmiş bir yer olan Alaçatı’da, her birinin kendine özel dokusunun bulunduğu Alaçatı butik otellerini, bir de kışın deneyimlemenizi öneririz. Yaz mevsimine göre daha uygun fiyatlara konaklayabileceğiniz bu tatlı yerde, Aydem Kart’ın konaklama seçenekleriyle kış tatilinizi daha hesaplı hâle getirebilirsiniz.

shutterstock_609758447

Kayak Bozdağ’da Yapılır!

Ege Bölgesi’nde yer alıp kış tatili için uygun olan nadir adreslerden birisi de Ödemiş Bozdağ. ‘’Ege’nin Uludağ’ı’’ olarak nitelendirilen Bozdağ’da kayak yapma imkânının yanı sıra, tam anlamıyla bir doğa cenneti olan Gölcük Gölü’ne de rastlayabilirsiniz. Gölün etrafında yer alan sosyal tesisler, konaklama imkânları ile yurtiçinden ve yurtdışından gelen birçok turistin ilgisini çekmeyi başarabilmiş.

Gelelim tekrar Bozdağ’a.  Perslerden, Romalılara kadar birçok medeniyetten izler bulabileceğiniz Bozdağ’da keyifli bir kayak tatili imkânınız bulunuyor.

1998 yılında hizmete açılan ve içinde 3 kayak alanının bulunduğu Bozdağ, profesyonel ve amatör kayakçılara hitap eden bir kış tatili alternatifi sunuyor. Kayak yapmanın yanında yamaç paraşütü ve dağcılık gibi etkinliklere de kapı aralayan Bozdağ, şimdiden kış aylarında Ege’nin gözdesi olma yolunda.

Nostalji Severler Aramızda Mı?

Kartpostallara lâyık manzaralar görmek ve samimi insanlarla tanışıp sohbet etmek istiyorsanız, beyazlarla kaplanmış bir şirin köyüyle tanıştıracağız sizi.

Eski adı ‘’Çirkince’’ olan ve 2012 yılında maya inanışına göre zarar görmeyecek iki köyden biri olarak gösterilen, üzerine filmler çekilen Şirince’ye uğramadan geçmeyin deriz.

Helenistik Dönem ’den kalma evleri bir yana, şöminenizi yakıp kışın tadını çıkarabileceğiniz bir atmosfer vaat ediyor. Her mevsim bulabileceğiniz lezzetli gözlemeleri ve meyve şaraplarının yanında, birçok yöresel ürünü de bulabilirsiniz. Üstelik civar köylerden alabileceğiniz adaçayı ve daha birçok bitki çeşidiyle bu kışı daha sağlıklı geçirebileceğinizi hatırlatırız.

Kış aylarında ayrı bir güzelliğe sahip olan Şirince’yi kış tatili rotanıza ekleyerek bu köyde vakit geçirebilirsiniz.

shutterstock_347753876

Gideceğin yerlerde Aydem Kart’ın fırsatlarından yararlanabilmek için web sitemizden sana özel kampanyalara göz atarak tatilini daha ekonomik hâle getirebileceğini unutma. 🙂

BONUS: Sizler için hazırladığımız Ege Bölgesi’ni talan edebileceğiniz rota önerilerimize de göz atmak ister misiniz? 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)