Kalıcı Makyaj Konusunda Merak Edilenler

Her gün makyaj yapma derdinden kurtaran ve git gide yaygınlaşan “kalıcı makyaj” uygulaması hakkında detaylı bilgi almak ve merak edilenleri sormak için alanında uzman Nets Club Kurucusu Hatice Nur Uzgenç ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Konu hakkında ilgilileri aydınlatacak içeriğimize aşağıdan ulaşabilirsiniz:

-Kalıcı makyaj uygulaması neleri kapsamaktadır, hangi işlemler yaptırılabilir?

Kalıcı makyaj uygulaması kaş, göz ve dudak bölgelerine uygulanır. Kalıcı kaş uygulaması ile seyrek ve dağınık kaşlar daha gür ve daha düzgün bir biçime sahip olur.

Dudak kontürleme ile dudaklar dolgun ve belirgin hâle gelir.  Kalıcı eye-liner uygulaması ile bakışlar vurgulanır ve kirpikler beslenir.

-Kalıcılık süresi konusunda bilgi alabilir miyiz? İstendiğinde bu süre, yenileme gibi işlemlerle daha da uzatılabilir mi?

Kalıcı makyaj uygulamasında ilk seanstan  1 ay sonra rötuş yapılır ve daha etkin bir kalıcılık elde edilir. Kalıcılık süresi ortalama 2 yıldır. Kişi istediğinde ve makyaj yok olmaya başladığında işlem tekrar uygulanabilir.

– Uygulama sonrasında renk değişimi ile karşılaşmak mümkün mü?

Boya renkleri kişinin cilt ve saç rengine uygun olarak seçildiğinde uygulama sonrasında herhangi bir renk değişimi ile karşılaşılmaz.

-Uygulama esnasında kullanılan malzemeler herhangi bir kimyasal içeriyor mu, yoksa organik maddelerden mi oluşmakta?

Kalıcı makyaj boyaları hiçbir kimyasal madde içermez. Tamamen bitkisel ve mineral özlüdür.

-Sağlık açısından sakıncası olan bir husus var mı?

Kalıcı makyaj uygulaması için kullanılan boyalarda herhangi bir kimyasal madde olmadığı için alerjik reaksiyon olmaz. Dolayısıyla işlem sağlık açısından bir problem yaratmaz.

-Uygulama yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar nedir?

Uygulamadan iki hafta önce solaryuma girilmemiş olmalıdır.

-Uygulamanın kişiye sağladığı kolaylıklardan bahsedebilir misiniz?

Kişinin yüzü dinamik bir görünüm kazanır. Kişiyi makyaj yapma zahmetinden kurtararak zaman kazandırır.  Ayrıca uygulama kaşların ve kirpiklerin beslenmesini ve yapılanmasını sağlar. Kişinin bakışlarını vurgular. Kalıcı göz makyajı sayesinde gözler ön plana çıktığı gibi büyük gözler normalleştirilebilir, bitişik gözler ayrı gösterilebilir ya da küçük gözler büyük gösterilebilir.

Bu keyifli söyleşimiz için kendilerine teşekkür ediyoruz. Aydem Kart avantajları ile Nets Club kalıcı makyaj uygulamasından faydalanmak ve daha fazlasını incelemek için www.aydemkart.com adresini ziyaret edebilir veya ücretsiz olarak mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Yorum yapmak ister misin? :)