Cilt Yenilemede Altın İğne Uygulaması İle Gençleşmek İsteyenler Buraya!

shutterstock_624581246

Cildimizin mükemmel bir görünüme kavuşabilmesi için denemediğimiz yöntem kalmıyor. Evde doğal yöntemlerle yaptığımız cilt bakımı bir yana, soluğu güzellik merkezlerinde almamız da cabası.

Ama hiç merak etmeyin, derdinize derman olmaya geldik!

Kim kusursuz bir cilde sahip olmak istemez ki?

Eğer bu yaz mevsimini pürüzsüz ve parlak bir cilt ile karşılamak istiyorsanız, bunun için yapacağınız tek şey altın iğne tedavisini uygulamak.

Altın İğne İşe Yarıyor Mu?

İsmini ilk defa duymuş olanlarınız ve uygulamayı merak edenleriniz için konu ile ilgili gittik işin uzmanı Nets Club’a tüm detayları sorduk.  “Altın iğne uygulaması nedir”, “altın iğne uygulaması nasıl yapılır?”, “altın iğne uygulamasının faydaları nelerdir?”  gibi birçok sorunun cevabını aldık.

Kırışıklıkların ve ciltteki izlerin görünümünü azaltan, ayrıca dokularınızı yapılandıran bu yönteme dair birçok bilgi edindik.

Şimdi hazırsanız, iyi bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacak altın iğne uygulaması ile ilgili her şeyi sizlere aktaracağız!

shutterstock_1028011084

Altın İğne (Secret) Uygulaması Nedir?

Altın İğne radyofrekans, monopolar başlık ve micro iğne radyofrekans (RF) başlığının cihaz birleşiminden oluşan, estetik alanında kullanılan bir Multi RF sistemidir. MTR (Mikro İğne Terapi) başlığında 0.3 mm inceliğinde 25 iğne bulunmaktadır. Uzun yıllardır bilinen radyofrekans enerjisinin bu iğneler yardımıyla derinin alt tabakasına iletilmesi yöntemidir.

secret anti aging nets club

Derinin altına ulaşan bu enerji ile birlikte dokularda yeni kolajen üretimi ya da eski sorunlu kolajenin onarılması, deride bulunan pigment hücrelerinin hasarlanarak leke oluşumunun azaltılması, ter bezlerinin aldığı kontrollü hasar doğrultusunda terlemenin azaltılması amaçlanmaktadır.

Altın İğne Uygulamasının Faydaları Nelerdir? 

Uygulama ile ciltteki kolajen üretimi artırılır ve elastikiyet sağlanır. Böylece kırışıklıklar giderilir ve toparlanır. Ciltteki büyümüş gözenekler sıkılaşır. Akne, leke, aşırı terleme, çatlak ve yara problemleri için tedavi sağlanır.

22004a2d942095e04426cecf78ffd2b3.jpg

Altın İğne Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüz, boyun, dekolte bölgesi, kol ve bacak bölgelerinde uygulama yapılabilir.

Altın İğne Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulamaya başlarken; uygulamanın yapılacağı bölge, lokal anestezi kremi sürülerek uyuşturulur. Sonrasında bu krem silinerek cilt, antiseptik solüsyonlarla temizlenir. Gerek görülürse lokal anestezi de uygulanabilir. Radyo frekans cihazının herkese özel ve tek kullanımlık olan altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikle cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile cildin alt tabakasında kolajen ve elastin üretimi tetiklenir.

Uygulama nedenine göre işlem sırasında gerekliyse ilaç-krem uygulamaları yapılır. Uygulama sonunda soğuk kompres yapılır. Yatıştırıcı kremler ve güneş koruyucu sürülür. Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde planlanmaktadır. Probleme göre daha fazla uygulama yapılabilir.

Altın İğne Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Kalp pili olan kişilere, yaralı veya enfeksiyonlu olan bölgelere, kanında pıhtılaşma sorunu yaşayanlara, epilepsi hastalarına ve hamile olan kişilere uygulanmamaktadır.

Altın İğne Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde aspirin, kan sulandırıcı ilaçlar, alkollü içecekler kullanılmaması gerekir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilmektedir. Uygulamayı takip eden 15 gün boyunca ve sonrasında da cilt güneşten korunmalı, 24 saat boyunca su ile temas ettirilmemelidir. Uygulama sonrasındaki ilk 1 hafta boyunca kese, peeling gibi cilt soyucu işlemler yapılmamalıdır. Glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır.

secet altın iğne nets polikliniği

Altın İğne Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Secret Altın İğne uygulama sonrası oluşabilecek olan yan etkiler kızarıklık, şişlik, iğne giriş yerindeki küçük kanamalar ve ödemdir.

Özellikle kadınların belli bir yaş aralığından sonra sıklıkla tercih ettiği altın iğne uygulaması ile ilgili tüm detayları sizlere aktardık. Gerisi uygulamayı yaptırıp cildinizdeki değişimleri izlemekte. 🙂

Konu ile ilgili tüm sorularımızın yanıtlarını bulduğumuz Nets Club’a teşekkür ediyor ve Aydem Kart sahiplerine özel Nets Club’ta %25 indirim oranıyla birçok kampanyadan faydalanabileceğinizi hatırlatıyoruz. 🙂

Özel Nets Polikliniğinin diğer cilt bakım uygulamaları hakkındaki tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak ister misin? :)