Ekim Ayı Burç Yorumlarında Sizleri Neler Bekliyor ?

Ekim ayı burç yorumlarına dair merak ettiğiniz her şey burada!

Ekim ayında son birkaç aydır yaşadığımız depresif duygular devam edecek. Ekim ayının dikkat çeken bir yerleşimi de Mars’ın şifayı temsil eden Başak burçlarındaki transiti olacak. Bu süreçte hastalıklar artacak, içimizdeki şifacı ortaya çıkmak isteyecek ama birçoğumuz yine ilaç alarak bu fırsatı kaçıracağız.

Ekim ayında önemli projeleriniz ya da beklediğiniz gelişmeler varsa ertelenme riskini göz önünde tutmalı ve bir b planı yapmalısınız. Mars’ın ayın ortasındaki pozisyonu kazaları tetikleyebilir, dikkatli olmamız gerekiyor.

21 ekim ile başlayan ve 4 kasıma kadar sürecek bu dönem, birkaç olumsuz tetiklenmenin aynı anda yaşanacağı bir süreç olacak. Bu süreçte doğal afetler tekrar ortaya çıkacak ve bir süre gündemde kalacak.

Aynı zamanda Jüpiter’in gandantha pozisyonu, karanlık yönümüz ile karşılamamızı sağlayacak. Tepki ve kararlarımızı kontrol altında tutmazsak sonradan pişman olacağımız deneyimler yaşayabiliriz.

27 ekimdeki yeni ay ile bu karanlık taraf tamamen ortaya çıkmış olacak ve sonrasında her şey netleşecek. Aslında olan her şey uzun vadede bizim lehimize olup zihnimizde netleşecek. 

Bu ayın en keyifli tarafı ise Venüs’ün en keyif aldığı burca geçiyor olması. Aşk, eğlence, keyif ve ilişkiler konusunda fırsatlarımız olacak. Bu fırsatları 19 ekimden sonra biraz temkinli olmak kaydı ile değerlendirmek bize neşe getirecek.

31 ekimde ise Merkür Retrosu Terazi burcunda başlıyor. İlişkiler açısından değişik fırsatların çıkacağı bir süreç olacak.

Gelelim ekim ayı içinde ay burç durumlarınızda yaşanacak değişimlere. Dikkat! Aşağıdaki yorumlar Vedic Astrolojiye göre yorumlanmış olup, ay burcunuzu esas alarak okumanızı tavsiye ederiz. 🙂

Daha detaylı analiz yaptırmak isteyenler veya ay burçlarını öğrenmek isteyenler Vedic Astrolog Kayhan Ergezen’in sosyal medya hesaplarını takibe alabilirler.

KOÇ

Ayın ilk yarısı birçok açıdan daha tatminkâr ve başarılı olacak. İkinci yarıda eş ile sorunlar yaşama potansiyeli güçlü, bunu yüksek farkındalıkla aşmalısınız.

Bu süreçte tartışmalardan kaçınmak en akıllıca çözüm olur.

Ayın son günleri mutlu olmanızı sağlayacak gelişmeler yaşayacaksınız. Ayın ikinci yarısı yolculuk yapmak sıkıntılı olacak. Kazalara dikkat edin. Kısa yolculuklar kazançlar sağlamaya devam edecek.

Bu ay özellikle ikinci yarıda coşku düşük olacak ve yorgunluk yüksek olacak. Kendinizi pazarlama noktasında ayın ilk bölümü size bazı fırsatlar verecek.

İkinci bölümde, herhangi bir görüşme yapmamaya ve evrak imzalamamaya dikkat edin. Bu dönemde, ortaklarınızla beklenmedik yasal sorunlar yaşayabilirsiniz.

Sağlığına Dikkat Etmesi Gereken Burç: Boğa 

Ayın ilk yarısı çocuklarınızı ihmal etmenize neden olacak olaylar yaşayabilirsiniz. Bencil davranışınız nedeni ile eşinizle aranızda sorun ve tartışma gündemde olacak. Bu nedenle özellikle ayın ikinci yarısı egoya dikkat etmelisiniz. Yine de ev içi huzur için ailenizden destek alacaksınız.

Kalp problemleri ay boyunca sizi meşgul edebilir. Ayın ilk yarısı sizin için daha problemli olurken ayın ikinci yarısı hastalıklar açısından yoğun geçebilir. Endişe hissedebilirsiniz ama bu durum işleri daha da kötüye götürür. Bu durumu meditasyon vb. yaparak zihninizi dingin tutarak atlatmalısınız.

İşyerinde davalara ve tartışmalara yol açabilecek etik olmayan yöntemlerle size karşı tavır alınabilir. Yöneticileriniz size yardımcı olmayabilir.

Borsada işlem yapmak dâhil tüm spekülatif girişimlere dikkat edin. Ayın ikinci yarısı, projelerin tamamlanması açısından verimli olacak.

İKİZLER

Çevrenizdekiler, ay boyunca üzerinize gelebilir. Bu aşamada kendi kendinize sakinleşmeniz gerekecek, aksi takdirde işler büyüyebilir ve aile içinde özellikle ikinci yarıdaki anlaşmazlıklar keyif kaçırabilir.

Ayın birinci yarısında duygusal olarak, ikinci yarıda ise samimiyet eksikliği nedeni ile eşinizle ilişkileriniz bozulabilir.

Ayın birinci yarısında yapılan uzun mesafeli seyahatler uygun olmayabilir. Mide problemlerine, hazımsızlığa ve enfeksiyonlara karşı dikkatli olmalısınız.

Ayın birinci kısmı boyunca gerçekleşen emlak ve mülk işlemlerinden dolayı finansal stres yaşayabilirsiniz. İş yerindeki meslektaşlarınız bu ay size muhalefet olabilirler. Ayın son haftası bu zorluklar azalacak. Olumlu gelişmeler size mutlu etmeye başlayacak.

Dikkatli Olması Gereken Burç: Yengeç

Bu ay kardeşleriniz veya yakın arkadaşlarınız ile sıkıntılar yaşayabilirsiniz, ancak ilk yarıda aile hayatı size keyif verecek. Çok fazla sahiplenici olursanız çatışmalar yaratabilirsiniz.

Dikkat! Ayın ikinci yarısı itibarınızı zedeleyecek bir olay yaşayabilirsiniz.

Evlilik ya da benzeri bir ilişki için uygun dönem içindesiniz. Yeni tanışmalara dikkat edin, sosyalleşmek bu süreçte istediğiniz mutluluğu sizlere getirebilir.

Kısa seyahatler ayın ilk yarısında başarılı olacaktır.

Ekim ayı boyunca enerjinizi kontrollü kullanmalısınız. Güçlü bir zihinsel çalışma, iş hayatında size yardımcı olacaktır. İlk üç hafta, projeleri tamamlamak ve yeni iş almak için daha iyi bir süreç olarak gözüküyor. Ayın son haftasına özellikle dikkat etmelisiniz sevgili yengeçler.

ASLAN

Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle sorunları çözmek ya da ilişkileri normal seyrinde sürdürmek için iyi bir ay değil ve genel olarak dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Bu durum ayın ikinci yarısında bir miktar düzelebilir ama yine de tam olumlu sonuçlar alınamayabilir.

Başkalarından yardım ve desteğe ihtiyacınız olacak, bunu yaparken çekinebilir hatta utanabilirsiniz bile. Bu nedenle talep ederken başkalarıyla ilişkinize zarar vermemesi için son derece dikkatli olmalısınız.

Ekim ayı içerisinde aile içi mülk anlaşmazlıkları yaşayabilirsiniz.

Gereksiz riske girilmemesi gereken bir ay içindesiniz. Bu yüzden borç ve kredi anlaşması yapmayın. Karşınıza kötü niyetli insanlar çıkabilir.

Ayın son haftası, biraz dinlenme ve eğlenme fırsatınız olacak, bunu değerlendirin. Miras ile ilgili herhangi bir davaya dikkat edin. Gayrimenkul işlemleri nedeniyle geniş aile ile olan anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

BAŞAK

Aile ve arkadaşlar ile bazı ayrılıklar yaşayabilir ya da ters düşülebilirsiniz. Bu konularda radikal ve ani kararlar vermemelisiniz. Bu sorunları ise sadece eşinizi dinleyerek çözebilirsiniz.

Sosyalleşmeye önem vermelisiniz sevgili başak burçları!

Ayın ikinci yarısı boyunca, yeni arkadaşlar edinirken dikkatli olun. Mevcut arkadaşlarınızla, komşularınız ve meslektaşlarınızla iletişim kurmalı ve bu iletişimi geliştirmelisiniz.

Ayın ilk yarısında kavga ve kazalara maruz kalma eğiliminiz olacaktır. Araç kullanırken çok dikkat edin. Safra, sindirim ve boğaz problemlerine dikkat edin.

Biraz dirayet sevgili başak burçları!

İşyerinizde de yüksek makamlarla yanlış anlaşılmalar yaşanabilir, iki defa düşünerek iletişim kurun. Ay boyunca, kendinizi çaresiz ve motivasyonsuz hissetseniz bile, ayağa kalkmak mevcut işinize odaklanmak ile olacak. Bu ay genellikle gergin olacaksınız ancak bu durum, yeni girişimlerde ve mutluluğunuz önündeki engel olacak.

Transitten En Çok Etkilenecek Burç: Terazi  

Mars ve Güneş’in transiti bu ay içinde sizi oldukça güçlü etkileyecek.

İlişkiler başa çıkılamayacak boyuta gelebilir.  Çok fazla ego sorunu bağ kurmanızı engelleyecek ve iç mutluluğunuzu azaltacaktır.

Geçmiş konular sizi olumsuz etkileme potansiyeline sahip. Bir seyahat nedeni ile de olsa aileden ayrılma olabilir.

Bu ay kazalar nedeni ile bacak bölgesinde yaralanmalar meydana gelebilir. Ayın ilk bölümünde, alt karın ve tüm sindirim sistemi hastalıkları konusunda dikkatli olun. Ayın ikinci bölümünde ise göğüs sorunları ve yüksek kan basıncı ihmal edilmemelidir.

Bu ay ilişkiler size zarar verebilir. Tanımadığınız kişilere çok fazla güvenmeyim. İlişkilerdeki hatalarınız iş yerinde rakip kazanmanıza neden olabilir. Bakış açınızı çok sık değiştirmeyin, aksi takdirde insanlar size güvenmeyi bırakacak ve hak ettiğiniz övgüyü alamayacaksınız.

Ayın son haftası gelecek için verimli planlar yapmak için uygun olacak.  Bu ay alışverişlerinize dikkat edin, lüks harcama eğiliminiz artacaktır. Biraz dinlenme ve eğlence mücadelelerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

AKREP

Bu ay aile hayatında dikkatli olmalısınız ve düşünmeden konuşmamalısınız.

Ekim ayı içerisinde iletişim eksikliği veya başkalarının sırrını gizleyememe gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yabancı ülkelere yapılacak kısa geziler yararlı olacaktır.

Tüm ay boyunca ekip çalışması aracılığıyla destek alacaksınız. Gereksiz harcamalar ayın ikinci bölümünde tasarruflarınızı azaltabilir. Kandırılmalara karşı önlem almalısınız.

YAY

Ay içinde bazı kutlamalar sizi mutlu edecek.

10. evden gelen Mars, egonuzu gereksiz yere artırabilir, bu da başkalarıyla çatışmalara yol açabilir. Karşı cinsten yeni biriyle tanışma şansı olacak.

Elde ettiğiniz başarılara rağmen stres ve endişe yaşayabilirsiniz. Ayın son haftasında eklem ağrıları ve sinir bozuklukları olabilir. Ekim ayında eğer takım çalışması yaparsanız sizin için çok verimli bir ay olacaktır sevgili yay burçları.

Etrafınızdakiler, gerçek liderlik gösterdiğiniz durumda destekleyici olacaktır. Özellikle ayın son haftasında gizli düşmanlara dikkat etmelisiniz. Harcamalar, kendinize ait lüks tüketim nedeniyle yüksek olacaktır.

En Sakin Burç: Oğlak  

Ekim ayı boyunca biraz huzursuz olabilirsiniz ayrıca baba figürleri, ayın ilk yarısında sorun yaratabilir.

15 ekimden itibaren ise 2 aylık süreçte iş ve kariyer alanında büyüme fırsatı sağlayacaksınız. Yeni ortaklıklar ve fırsatlar yakalayacaksınız. Satürn’ün pozisyonu ayın son haftasında bazı engellere neden olabilir. Aynı zamanda, küçük kavgalar ilişkinizde mutluluğu gölgeleyebilir.

Yolculuk fırsatları olacak, biraz yorulsanız da sonuç iyi olacaktır. Göz ve kulak rahatsızlıklarına ve kas ağrısına karşı duyarlı olabilirsiniz. Sağlık, ayın ikinci yarısından başlayarak iyi olacak.

Ayın ilk yarısında, işyerindeki amirler ile uyum sağlamakta zorluk çekebilirsiniz. Anlaşmazlıklar ve farklılıklar kolayca ortaya çıkacaktır. Sakin ve sabırlı olursanız, işler olumlu sonuçlanacak. ”Dikkat!” Ekim ayı boyunca en önemli kelime olmalı sizin için.

KOVA

Maddi ve manevi değerleriniz eş ile ilgili sorunlar yaratabilir ve buna bağlı kayıplarınız olabilir. Bir çeşit kriz ya patlayacak ya da devam eden bir sorun varsa sona erecek. Yine de, haritanızdaki 7. ev iyi ise bu süreci kolaylıkla atlatırsınız ve ilişkiniz daha üst seviyeye bile çıkabilir. Aksi durumda sorunlar kalıcı hâle gelebilir.

Ayın ikinci yarısında seyahat etmek için olumlu bir fırsat var, özellikle dini geziler sizin için iyi olacaktır.

Ortak iş yapıyorsanız parasal konular sizi endişelendirmeye devam edecek. İş yerinde düşman veya rakiplerden dolayı itibarınız zarar görebilir. Bu durumda sakin olup geri çekilmek daha mantıklı olacaktır. Ayın ikinci yarısında, üstlerinizle sıkı çalışmanız ve onlarla iyi uyum kurmanız gerekir. Başkalarının suçlamaları ile uğraşmanız gerekebilir. Unutmayın, başarıya giden yol, çok caba isteyecek. 🙂

BALIK

Mars ve Satürn’ün etkisi bu ay sizi bir sürü gereksiz tartışmaya çekecek. Sadakatsizlik konusunda çok dikkatli olun.

Bu ay seyahat sırasında yaşanabilecek kazalara ve hırsızlığa karşı dikkat etmeniz gerekir. İlk yarıda mide hastalıkları ortaya çıkabilir. Göz problemleri ve bazı maddelerin bağımlılıkları ay boyunca meydana gelebilir.

Ay boyunca ortaklara ve yasal konulara dikkat edin. Rakipleriniz size karşı avantajlı durumda olabilirler ve yeni projeler sırasında sizin önünüze geçebilirler.

Ekim ayı burç yorumlarınıza dair aktardığımız her şey, şimdilik bu kadar. Eylül ayı burç yorumlarını öğrenmek isteyenleri buraya, daha detaylı analiz yaptırmak isteyenler ise Vedic Astolog Kayhan Ergezen ile iletişime geçebilirler. 🙂

Gelecek ay için irtibatta kalalım! 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)