Aralık Ayı Ay Burcu Yorumları Burada!

Ay burcu yorumlarını merak edenler buraya!

Yaygın olarak bilinen klasik batı astrolojisinden bazı farklılıklar gösteren Vedic astroloji, gelecek öngörümünde öncelikle Ay burcunu baz alır. Bu nedenle aşağıdaki burç yorumlarını okurken Vedic ay burcunuza göre okumanız gerekmektedir. (Ay burcunuzu öğrenmek için Kayhan Ergezen’in sosyal medya hesaplarını inceleyebilirsiniz.)

Aralık ayı bize 2019 yılında yaşayacağımız bazı zorluklar öncesinde çok değerli fırsatlar verecek. Bu ayın ana teması, gizlenen konuların ortaya çıkışı ve tanrısal bağlantı olacak.

6 Aralıkta Merkür gerilemesinin sona ermesi ile aynı burçta yer alan Jüpiter etkisi ile yeni başlangıçlar şanslı olurken, akrep burcunda yerleşen Jüpiter, Güneş ve Merkür 7 Kasım sonrası gizli olan konuların ortaya çıkmasına neden olacak.

Bu gizli konular, Dünya genelinde para piyasaları ve petrol ile ilgili olurken, kişisel haritalarımızda da akrep burcunun bulunduğu ev konular veya işle ilgili sakladığımız konular ortaya çıkabilir. 

Bu süreçte ne dilediğinize ve kurduğunuz hayallere dikkat edin. Gerçekleşme potansiyelleri oldukça güçlüdür. Özellikle karmanıza hizmet eden konularda yapacağınız yaratımlar çok hızlı gerçekleşebilir. Bu etki, yılın ilk aylarında da etkisini devam ettirecek.

Ay sonuna kadar Venüs’ün terazi burcundaki yolculuğu, bize yılı keyifli bitirmemizi sağlayacak etkiler üretmeye devam edecek. Dünya para sisteminde hükümet kanatlarında ani gelişmeler olurken, Venüs’ün etkisi bu sorunların büyümeden uzlaşı ile çözüleceğini gösteriyor.

Vedic Ay Yükselen burçlarınıza göre Aralık ayı yorumlarınızı aşağıda okuyabilirsiniz.

11

 KOÇ BURCU

Bu ay iş ve kariyer için çok şanslı bir dönem. Hem kendinize olan güveniniz artıyor hem de buna bağlı olarak iş performansınız ve geliriniz artıyor.

Aile yaşamınız ve aile bireyleri ile olan iletişimiz güçlü ve pozitif olacağından sizi olumlu etkileyecek. Ancak sizi aşağı çeken ve desteklemeyen insanlara karşı özellikle mesafe koymanız gerekebilir ve bunu da yapmanız uzun vadede size iyi gelecek. Bunlara ek olarak bu ay incinme ve yaralanmalara karşı dikkatli olun.

4

BOĞA BURCU

Bu ay, uzun zamandır devam eden iş ve projelerin meyvelerini alma zamanı. Ayrıca sıkı çalışır ve samimiyetle tüm gayretinizi ortaya koyarsanız iyi gitmeyen işleri bile olumluya çevirebilir ve altın fırsatlarla ödüllendirilebilirsiniz.

Sadece üstlerinizle ilgili iletişime dikkat edin çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir.

Aşk ve romantizm için çok şanslı bir dönem. Midenizde kelebekler uçuşabilir.

Bu dönem ayrıca yediklerinize ekstra dikkat etmelisiniz, mide ve bağırsaklarınız hassas olabilir. İdrar yollarınız da bundan nasibini alabilir.

5

İKİZLER BURCU

Bu ay, tüm girişimlerinizde karar verirken iki kere düşünmelisiniz. Özellikle sizi uzun süre bağlayan sözleşme ve anlaşmalar defalarca gözden geçirilmeli.

Maddi olarak sorun yaşamak istemiyorsanız harcamalarınıza dikkat etmeniz uygun olur.

Ayrıca kimseye körü körüne güvenmemelisiniz. Bu kişiler, dost ya da akraba olsa bile. Çünkü bu ay boyunca yakın biri tarafından kandırılma ya da aldatılma ihtimaliniz yüksek.

Aşk ve evlilik ile ilgili girişimler için uygun bir dönem ve evlilik teklifi etmeniz ya da almanız hâlinde olumlu sonuçlanacak ve uzun vadeli mutluluk yaratacak şartlar oluşacak. Sağlığınızda ani gelişecek durumlara hazırlıklı olun ve ihmal etmeden yardım alın.

9

YENGEÇ BURCU

Bu ay karar verirken çok fazla düşünmek ve ayrıntıların içinde kaybolmak tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kararsızlık bir süre sonra rasyonel düşünememenize ve rasyonel kararlar verememenize bile neden olabilir.

Kafa karışıklığınız, sağlığınızı da etkileyebilir. Bağışıklık sisteminiz bu durumdan nasibini alabilir, o yüzden dikkatli olun. Aynı zamanda fiziksel yaralanmalara da açık olacağınız bir ay olacak.

İkili ilişkilerde ve özel hayatınızda anlaşmazlıklara ve uzlaşmazlıklara düşebilirsiniz. Karşıt fikirler yüzünden sorunlar yaşanabilir, o yüzden bu dönem ısrarcı olmadan, hoşgörülü davranmak faydanıza olacaktır.

1.jpg

ASLAN BURCU

Bu ay çok fazla çalışmak zorunda kalabilir ve işyerinde çok fazla vakit geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu hem ilişkilerinizi hem de zihinsel sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Özel hayatınızda sevdiğiniz insanların tahammül sınırlarını aşmalarına bile sebep olabilirsiniz. Yurtdışı yolculukları ve iş seyahatleri yine bu dönemin gündemi olacak konular arasında.

Beslenme ve uyku düzeninize de özellikle dikkat etmelisiniz. Evliyseniz ya da partneriniz varsa ondan destek alabilir ve çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

10.jpg

BAŞAK BURCU

Bu ay alacağınız kararlar ve atacağınız adımlar size işyerinde hem saygınlık hem de takdir kazandıracak. Üstleriniz sizi ödüllendirecek ve emeklerinizin karşılığını aldığınızı hissedeceksiniz.

Çevrenizdeki insanlarla ilişkileriniz de gelişecek ve iyiye gidecek. Finansal anlamda istikrarsız bir dönem olabilir ve alacaklarınız gecikebilir. Bu ay özellikle enfeksiyona bağlı ateş ve buna bağlı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde ayrıca sevdiklerinizin ve aile bireylerinin desteğini hissedebilir ve onların yardımlarıyla hayatınızın kolaylaştığına tanık olabilirsiniz.

12

TERAZİ BURCU

Bu ay gereksiz işlerle uğraşmak ve çokça boşa zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. Emek ve gayret göstermeye devam etmeniz hâlinde başarı size vaat edilmektedir. Hatta sosyal sorumluluk projelerinde saygın bir konum elde etmeniz mümkündür.

Özel hayatınızda ve evliyseniz evlilik hayatınızdaki sorunlar yüzünden zihinsel karmaşalar yaşayabilirsiniz.

Sağlık açısından ciddi bir durumla karşılaşmanız olası değildir, ancak soğuk algınlığı ve grip gibi mevsimsel rahatsızlıklar oluşabilir. Finans ve para konusunda uzun vadede size fayda sağlayacak fırsatlar yakalayabilirsiniz.

8

AKREP BURCU

İş hayatında iniş çıkışlı bir dönem olabilir. Ancak daha hırslı ve motive olacağınızdan yine de beklenmedik başarılar yakalayabilirsiniz.

Emlak ve gayrimenkullerden para kazanmanız olasıdır. Sık sık seyahat edebilirsiniz. Finansal durumunuz da iyileşiyor.

Genel sağlığınız gayet iyi durumda olacak, en fazla soğuk algınlığı yaşanabilir.

Özel hayatınızda küçük sorunlar oluşabilir ancak onlar büyümeden onlarla ilgilenirseniz kolayca çözülebilirler. Aksi hâlde ilerde farklı noktalara varan durumlar oluşabilir.

6

YAY BURCU

Bu dönem ufak sorunlar çok büyüyebilir ve işyerinde stres seviyesi çok yükselebilir. Zihinsel olarak zorlanabilirsiniz.

Gereksiz ve verimsiz seyahatler ve ekonomik kayıplar yaşanabilir. Gereksiz masraflardan kaçınmanızda fayda var. Ancak yine de ev ya da araba almak gündeminize aniden düşebilir.

Özellikle sindirim sistemi ile ilgili sorunlar başta olmak üzere her türlü sağlık sorununa açık olduğunuz bir dönem olduğundan kendinize ekstra dikkat etmelisiniz.

Ev ve aile yaşantısında sorunlar ve çatışmalar çıkabilir ve yuva huzurunuz bozulabilir. Hoşgörülü ve uzlaşmacı davranarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

2

OĞLAK BURCU

Ev ve araç satışlarından kazançlar elde edebilirsiniz. Toplumda itibar ve saygınlığınız artabilir. İşlerinizde erteleme ve kesintiye uğramalar gündeme gelebilir ancak çalışmalarınız sonucunda yine de başarıya ulaşırsınız.

Ruhsal ya da dini eğilimleriniz artabilir ve bu tür aktivitelere katılabilirsiniz. Gereksiz masraflar ortaya çıkabilir ve verimsiz seyahatler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Sağlığınıza bu dönem dikkat etmeniz önerilir. Beklenmedik durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Özel hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanabilir ve sevdikleriniz ile güzel aktivitelere katılabilirsiniz.

3

KOVA BURCU

Siz, her zaman işinizi ciddiye alan ve gerekli özeni gösteren biri olduğunuzdan başarı sizin için asla sürpriz değildir. Ancak bu aya özel gezegen transitlerinin de etkisiyle rüzgâr arkanızdan esecek ve iş yerinde yükseliş ve ani çıkışlar gündemde olacak.

Yurtdışına çıkabilir, keyifli seyahatler yapabilir ve özel hayatınızı daha da güzel ve heyecanlı hâle getirebilirsiniz.

Evliyseniz eşinizle bağınız daha da güçlenebilir.  Akraba ve dostlarınızla bile ilişkileriniz git gide daha iyiye gidecek.  Ancak sağlık konusunda dikkatli olmanızda fayda var çünkü ciddiye alınması gereken durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

7

BALIK BURCU

İş hayatınızda uygun olmayan kararlar almanızdan dolayı  zor durumda kalabilir ve bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde gereksiz riskler almamanız önerilir.

Para ve finans konularında da ani iniş çıkışlar yaşayabileceğinizden stres ve zihinsel karmaşa, dengenizi bozabilir. Ancak merkezinizde kalmayı başarırsanız, hedeflerinize yine de ulaşabilirsiniz.

Beslenmenize özellikle dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz, çünkü sindirim düzensizlikleri sizi bayağı uğraştırabilir. Ancak aile bireylerinin ve sevdiklerinizin desteğinizi alacağınızdan sorunlarla mücadele etme gücünü kendinizde bulacaksınız.

Vedic Astolojiye göre yorumlanan ay burcu yorumlarınızı buradan takip etmeyi unutmayın! Gelecek ay görüşmek üzere. 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)