2018 Yılında Gitmelere Doyamadığımız 6 Etkinlik

2018 yılında yoğun katılımlarıyla ilgi toplayan ve çoğu gelenekselleşerek yapılan bu etkinlik takvimimiz, kendilerine özgü konseptleriyle son zamanlarda en çok tercih edilen etkinliklerden oluşuyor.

Kimi zaman bireysel, kimi zaman arkadaş grubu olarak katılım sağlayabileceğiniz ve 2019 yılı etkinlerinin habercisi olan kent rehberimizin etkinlik ve festival detayları şu şekilde:

🎷  İzmir Avrupa Caz Festivali / 3-22 Mart ‘18

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İKSEV’in (İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı) düzenlediği Avrupa Caz Festivali, bu yıl 3-22 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Türkiye’nin çoğu ilinde gelenekselleşen caz festivalleri, İzmir’de de 25. kez düzenlenerek caz severleri bir araya topladı.

Festival yurtiçinden ve yurtdışından gelen birçok caz sanatçının katılımıyla İzmirlilere inanılmaz bir festival deneyimi yaşattı. Caz müziğin kendine has tınılarının yaşatıldığı bu festivalde, konserler dışında seminer, film gösterimleri ve atölyelerin de olduğunu hatırlatarak etkinlik rehberinize eklemeyi unutmayın diyoruz.

💃🏽 Ot Festivali / 5-7 Nisan ‘19

Çeşme Alaçatı’da her yıl düzenlenen Ot Festivali, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilerini ağırlayarak renkli karelere sahne oldu.

Yöresel yemekler ve türlü bitki çeşitlerinin olduğu festival konseptinde, atölyeler ve yarışmalar da yer aldı. Şehirden uzaklaşıp doğaya döndüğünüz ve bahar coşkusunu yavaş yavaş hissetmeye başlayabildiğiniz Alaçatı Ot Festivalini 2019 yılında mutlaka takibe alın deriz.

📚TÜYAP Kitap Fuarı / 6-14 Nisan ‘19

Her yıl neredeyse bütün illerde düzenli olarak yapılan kitap fuarı, İzmir’de nisan ayının ilk haftasında Kültür Park’ta müdavimlerini ağırlıyor.

Yapıldığı ilk yıldan itibaren yoğun talep gören kitap fuarında, 500’e yakın yayınevi ve ikinci el kitapları bulabilmeniz mümkün. Birçok yazarın katılımıyla, imza günlerinin gerçekleştiği kitap fuarı 2019 yılında 24. kez misafirlerini ağırlayacak.

🎸Zeytinli Rock Festivali / 29-30-31 Ağustos- 1-2 Eylül ‘18

Şehirde ne var ne yok diye aranırken hiçbir alternatif bulamadığınız dönemde, Balıkesir’in Edremit ilçesini ziyaret edebilirsiniz.

Festivale katılım sağlamadan önce hatırlatmak isteriz ki, katılım sağlayacağınız bu festival ağır dozda eğlenceyi barındırıyor. Rock müziğin alternatif ve önde gelen isimlerini ağırlayan Zeytinli Rock Festivali’ne, ister uyku tulumunu kapıp gidebilir, ister civardaki pansiyonları deneyimleyerek kendinize beş günlük bir mola verebilirsiniz.

☕ İzmir Kahve Festivali / 12-13-14 Ekim ‘18

Sonbahar mevsiminde içiminin ayrı bir güzelliği olan ve ana konseptinin kahve olduğu bu festival, her sene kahveseverleri bir araya topluyor.

Kahve içmenin hem kültür hem de sanat olduğu bu festivalde, kahve üzerine her şeyi bulabilmeniz mümkün. Kahve tadımlarından workshoplara, sergilerden, konserlere kadar birçok etkinliği de içinde barındıran festival, kültür ve sanata alternatif yaklaşımıyla katılabileceğiniz etkinliklerden.

🎬FilmEkimi / 19-23 Ekim

Sinemaya dair bir festivale katılmak istiyorsanız, size bu etkinliği gönül rahatlığıyla önerebiliriz. Başta İstanbul olmak üzere devamını Ankara ve İzmir kentlerinde görebileceğimiz FilmEkimi, İKSV’nin (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) katkılarıyla düzenleniyor.

Ülkemizde henüz vizyona girmemiş festival filmlerini programına alan FilmEkimi, ekim ayı programı boyunca üç şehre konuk oluyor. Program detaylarını kaçırmamanız gereken festival için ekim ayında şimdiden kimselere söz vermeyin diyoruz.

#En güncel konular ve eğlenceli içerikler için #Blognot‘u takip etmeyi unutmayın! 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)