2018 Yılında En Çok İzlenen 10 Film

2018 yılında çıkış yapan en iyi film listesi burada!

İlk içeriğimiz tabi ki siz sinefillerin (sinemaya ve filmlere düşkün, bağımlı insanlara verilen bir ad) ilgisini çekecek, bizce ‘’en iyisi‘’ diyebileceğimiz, 2018 yılında çıkışlarını yapan filmlerden oluşuyor.

Hazırladığımız “en’ler” listesinin biraz ‘’bize göre’’ olduğunu hatırlatarak sizleri 2018 yılında gönüllerimizi fetheden film listemize davet ediyoruz.

1.Ölümlü Dünya

İstanbul’da sıradan bir hayat yaşıyor gibi görünen, ancak görünenin aksine ‘’kiralık katil çetesi’’ tanımını bizlere biraz muzip, biraz gülünç tanıtan ve Ali Atay’ın yönetmenliğinde çekilen filmi, ilk sıraya koymasak olmazdı.

Senaryosunda Feyyaz Yiğit, Aziz Kedi gibi isimlerin parmağının olduğu bu komedi/aksiyon türünü sinemada deneyimlemediyseniz, 2018 yılını kapatmadan listenize eklemeyi unutmayın.

Gösterim Tarihi: 26 Ocak ‘18

IMDb Puanı: 8,0

1

2.Bohemian Rhapsody

2018 yılının son yarısında çıkan ve efsaneleşmiş Queen grubunun solisti Freddie Mercury’in hayatının biyografi niteliğinde anlatıldığı bu film, ülkemizde de büyük övgü topladı.

Şarkılarıyla dillerden düşmeyen Freddie Mercury’e hayat veren Rami Melek’in etkileyici performansını kaçırmayın deriz.

Gösterim Tarihi: 24 Ekim ‘18

IMDb Puanı: 8,4

2

3.Kelebekler

Bir başka Türk yapımı olan ancak sınırları aşarak tüm festivallerdeki ödülleri bir bir toplamayı başaran filmimiz ise Kelebekler.

2015 yılında yaptığı Sarmaşık filmiyle adını bizlere ezberleten Tolga Karaçelik, Kelebekler filmiyle üç kardeşin hikâyesini hem komedi hem de dram türünde ele alarak gönülleri fethetmeyi başardı. Yılın ilk yarısında çıkan filmi izlemek için hala geç kalmış değilsiniz. 🙂

Gösterim Tarihi: 30 Mart ‘18

IMDb Puanı: 7,8

3

4.Ahlat Ağacı

Listemizde Nuri Bilge Ceylan gibi Türk sinemasını tüm dünyaya başarılı bir şekilde tanıtan bir isme yer vermeseydik, kendisine haksızlık etmiş olurduk.

Aldığı ödülleri bu listeye sığdıramayacağımız ama Cannes dönüşü bizlere sunduğu Ahlat Ağacı, bu yıl çıkardığı ve izleyenlerin üzerine keyifli sohbetler gerçekleştirebildiği nadir filmlerden.

Nuri Bilge’nin: ‘‘Sevelim veya sevmeyelim, bazı özelliklerimizi babalarımızdan alırız. Zayıflıklarımızı, alışkanlıklarımızı ve daha birçok şeyi… Filmde, baba ve oğlunun aynı kaderi paylaşmasıyla oluşan kısır döngüyü acı veren deneyimlerden oluşan bir seriyle anlatacağız.’’ dediği Ahlat Ağacı’nı, film arşivinize eklemeyi unutmayın.

Gösterim Tarihi: 1 Haziran ‘18

IMDb Puanı: 8,5

4

5.Avengers: Sonsuzluk Savaşı

2018’in film trendleri arasında yer alan ve bir Marvel yapımı olan, bizce bu türün arasında en iyisi içinde yer verebileceğimiz filmimiz Avengers.

Serinin devam niteliğindeki bu üçüncü film, Marvel’in en karizmatik süper kahramanlarını barındırarak bizleri fantastik/bilimkurgu niteliğindeki bir şölenle karşı karşıya bırakıyor.

Bilimkurgu sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğimiz filme uğurlamadan önce, filmin kahramanlarının yaratıcısı olan ve geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Stan Lee’yi saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Gösterim Tarihi: 27 Nisan  ‘18

IMDb Puanı: 8,5

5

6.Müslüm

Daha önce ekim ayı film kuşağında yer verdiğimiz Müslüm filmi, ilk çıktığı günden itibaren büyük ilgi toplamayı başardı. Film, Müslüm Gürses’e saygı niteliğinde olunca,17. gününde 3.423.161 kişi tarafından izlendi.

Timuçin Esen’in Müslüm Gürses’in hayatını oldukça başarılı bir performans ile canlandırmasıyla listeye severek eklediğimiz filmler arasında yer aldı.

Gösterim Tarihi: 26 Ekim ‘18

IMDb Puanı: 8,4

6

7.Cebimdeki Yabancı

Yönetmen koltuğunda Serra Yılmaz’ın oturduğu, yapımını ise Ferzan Özpetek’in üstlendiği Cebimdeki Yabancı, hem senaryosu hem de başarılı oyuncularıyla listemizdeki yerini aldı.

Perfetti Sconosciuti isimli İtalyan yapımı filmin yerli uyarlaması olarak karşımıza çıkmasıyla bizlerde merak uyandırmış ve 2018 film arşivimize gönül rahatlığıyla koyabileceğimiz bir yapım olmuştur.

Gösterim Tarihi: 2 Şubat ‘18

IMDb Puanı: 7,1

8.Köpek Adası (Isle Of Dogs) 

Amerikan bağımsız sinemasının önde gelen isimlerinden Wes Anderson’ın animasyon tarzı bu filmi, sizlere eğlenceli bir deneyim yaşatmayı garantiliyor.

Yurtdışındaki gösterimlerinde sinefillerin evcil hayvanlarıyla filmi izlemesi ve bütçesinin Best Friends Animal Society’e bağışlanması bu yapımı bizde ayrı bir yere konumlandırmıştır.

Gösterim Tarihi: 26 Mart ‘18

IMDb Puanı: 8,0

9.Oceans 8

Yıllar sonra tekrar çekilen ve Oceans serisinin devam niteliğindeki film, bol yıldızlı kadrosu ve Warner Bros yapımıyla ilgiyi topladı. Gerilim türündeki filmi sinemada deneyimlemediyseniz, ilk seriden başlayarak tamamlamak için hala geç kalmış sayılmazsınız.

Gösterim Tarihi: 5 Haziran ‘18

IMDb Puanı: 6,2

10.Don Kişot’u Öldüren Adam

2018 yılının son zamanlarında radarımıza giren ve FilmEkibi’nin katkılarıyla izleme şansına eriştiğimiz Don Kişot’u Öldüren Adam, Terry Gilliam’ın yönetmenliğinde çekildi.

Star Wars filmlerinde hayranlığımızı kazanan Adam Driver’ı tekrar izleme şansına eriştiğimiz filmde, kendisini Don Kişot zanneden yaşlı bir adamın hikâyesi anlatılıyor.

Star Wars filmlerinde hayranlığımızı kazanan Adam Driver’ı tekrar izleme şansına eriştiğimiz filmde, kendisini Don Kişot zanneden yaşlı bir adamın hikâyesi anlatılıyor.

Gösterim Tarihi: 7 Aralık ‘18

IMDb Puanı: 6,8

7

Film sağanağına tutulduğumuz 2018 yılı için çekilen tüm filmlere kefil olduğumuzu belirtiyoruz. Ancak şimdilik listemize aldığımız filmler bu şekilde diyerek sizleri uğurluyor ve 2019 yılında çıkışını yapacak filmler için şimdiden sabırsızlandığımızı belirtiyoruz. 🙂

2018 yılının en trend albümünü öğrenmek isteyenler hemen buraya! 🙂

Yorum yapmak ister misin? :)